Манчестър Юнайтед бетонира второто място с реми срещу Уест Хем (ВИДЕО+СНИМКИ)

Де Хеа си гарантира вратарския приз на Острова, Нобъл скочи да бие Погба при нервно 0:0 в Лондон

Второто място в крайното класиране на английската Висша лига през сезон 2017/18 принадлежи на Манчестър Юнайтед.

Това стана факт, след като „червените дяволи“ взеха точка след 0:0 при отложената си от XXXI кръг визита на Уест Хем.

Така те събраха 78 точки и са недостижими от третия Тотнъм, който има 74, а до края остава по един мач за всеки от отборите в Премиършип.

Вратарят им Давид де Хеа, който наскоро бе избран за играч на сезона от феновете за рекорден четвърти път, пък си гарантира наградата „Златнaта ръкавица“, присъждана на стража с най-много „сухи мрежи“ през кампанията.

Испанският национал вече има 18 такива на сметката си, а неговият наставник Жозе Моуриньо явно бе решил да му помогне, тъй като заложи на откровено дефанзивна схема с петима бранители.

В предни позиции действаха бързоногите Алексис Санчес и Джеси Лингард, а в средата на терена оперираха Пол Погба, Андер Ерера и юношата Скот Матомней.

В крайна сметка това доведе до малко голови положения и повече единоборства, а в края нервите на Марк Нобъл не издържаха и той скочи срещу Пол Погба, като се стигна до сблъсъци между играчи на двата отбора.

Марко Арнаутович имаше два ранни шанса да открие резултата за Уест Хем, но след тях Юнайтед пое инициативата и вратарят на „чуковете“ Адриан трябваше да показва класа.

Той го стори след изстрели на Лингард, Санчес и Мактомней, а впоследствие имаше и късмет, защото изстрел на Люк Шоу срещна страничната греда.

Така почивката дойде при 0:0, като този резултат се запази до самия край. Иначе „червените дяволи“ бяха по-активни и през второто полувреме, но пропуски направиха Крис Смолинг и Погба.

Последният пък фаулира грубо Нобъл в 88-ата минута и капитанът на Уест Хем реагира остро, хвърляйки се към него и хващайки го за главата, след което се стигна до сблъсъци между играчите, но арбитърът взе „соломоново решение“ и показа само жълти картони на двамата.

В крайна сметка Юнайтед взе точката, гарантираща втората позиция в крайното класиране, а Моуриньо остана непобеден от Дейвид Мойс в 11 поредни мача.

Уест Хем пък вече има 39 точки и остана на 15-ата позиция.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Уест Хем: Адриан, Сабалета, Райс, Огбона, Кресуел, Куяте, Нобъл, Жоао Марио, Масуаку, Лансини, Арнаутович;

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Линдельоф, Смолинг, Джоунс, Валенсия, Шоу, Ерера, Мактоминей, Погба, Лингард, Санчес;

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати