Глътка въздух за Карнобат

Тимът прекъсна неприятна серия без успех в първенството

„Карнобат“ прекъсна неприятна серия без успех в първенството на Югоизточна Трета лига. Момчетата на Георги Калоянов спечелиха с 2:1 над „Верея II” /Ст. Загора/, след като близо месец не успяха да победят опонент в групата. Последният успех на карнобатлии датираше от 5-ти април, когато Калпаклиев, Момчилов, Петров и компания надделяха с класическото 3:0 срещу „Сокол“ /Марково/.

Победата над „Верея II” не дойде лесно. Двубоят започна по най-неподходящия начин за домакините, които след няколко пропуска допуснаха гол от центъра в 11-та минута. Точен за тима от Стара Загора бе Ивелин Костов, който отбеляза попадение шедьовър. Костов шутира от централния кръг, топката прелетя над половината на „Карнобат“, след което влетя под напречната греда в мрежата на Славов, който в този момент бе излязъл в големия пеналт.

Студеният душ не спря амбициите на „Карнобат“ да се бори със зъби и нокти за обрат и победа. Не след дъгло дойде 20-та минута, когато Мартин Димитров бе най-съобразителен в наказатекното поле на „Верея II”, засичайки с летящ плонж центриране на Петров.

За съжаление именно Димитров напусна принудително играта в 38-та минута, заради стара контузия, когато бе заменен от 17 годишния юноша от Карнобат Ивайло Стойчев.

В минутите до края на първата част основно карнобатлии бяха по-активни на терена, като създадоха не малко положения, които обаче никой в червено-черен спортен екип не успя да реализира.

След почивката гостите се активизираха. С началото на второто полувреме „Верея II” регистрира щурм към вратата на „Карнобат“, а най-честа заплаха за вратата на домакините бяха ударите на Стелиян Евтимов. Ради Стайков също се размина с гола.

В 58-ма минута Трендафил Момчилов бе фаулиран в наказателно поле на гостите, но звуков сигнал за нарушение не последва. Състезателите на „Карнобат“ пожелаха дузпа, каквато обаче съдията Шехов прецени, че няма.

Победата донесе Живко Димов, който в 73-та минута реализира фамозен гол от фаул, с който зарадва многобройната публика на Градския стадион в Карнобат.

В даденото от рефера 5 минутно продължение гостите можеха да изравнят. 60 секунди преди последния съдийски сигнал бе отсъден фаул пред вратата на „Карнобат“. Зад топката застана Евтимов, който стреля коварно, но майсторско избиване на Христиан Славов спаси победата на карнобатлии в тази среща.

„КАРНОБАТ“: Христиан Славов, Стоян Калпаклиев, Пламен Димитров, Иван Грингов, Милен Стоянов, Георги Йорданов /73 – Димитър Иванов/, Стефан Василев /46 – Трендафил Момчилов/, Живко Димов, Яни Николов, Мартин Димитров /38 – Ивайло Стойчев/, Димитър Петров

„ВЕРЕЯ II”: Димитър Александров, Емре Емин, Християн Първанов, Янко Вълканов, Константинос Ланос, Трифон Панев /56 – Пламен Иванов/, Иван Канев, Иван Иванов, Ради Стайков, Ивелин Костов /53 – Даниел Демирев/, Стелиян Евтимов

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили