Недялков победи Ибрахимович в САЩ

Тимът на българина е на трето място в класирането на Западната конференция

Антон Недялков, бивш футболист на Литекс и ЦСКА, беше титуляр при знаменитата победа на ФК Далас с 3:2 над тима на Златан Ибрахимович Лос Анджелис Галакси в мач от американската Мейджър сокър лига (МЛС).

Недялков остана на терена цял мач за домакините. Роланд Лама пък се разписа два пъти във вратата на колоса от западното крайбрежие, а Мауро Диас подаде и за трите гола, благодарение на което ФК Далас се изкачи на трето място в класирането на Западната конференция и на девето в общото подреждане в МЛС.

Максимилиано Урути даде аванс на Далас в 28-та минута, след като получи топката от Диас, преодоля защитник пред наказателното поле и се разписа със силен шут. Лама удвои аванса на домакините в 44-ата минута след извеждащ пас на Диас, но Ола Камара намали за 1:2 в 47-ата. Лама обаче вкара с глава след центриране на Диас само пет минути по-късно и до края ЛА Галакси успя да върне само един гол чрез Еманюел Боатенг в 83-ата.

Лос Анджелис Галакси загуби четири поредни мача в МЛС и изостава с шест точки от Далас в класирането.
Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)