ОЧАКВАНО: Локо Пд отстрани Славия, отива на бараж с Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора ще определят съперника на Левски или Берое за Лига Европа

Локомотив (Пловдив) победи Славия с 3:0 като гост в реванша от плейофите за участие в евротурнирите и след 3:1 в първата среща уверено върви напреди.

Парвиз Умарбаев вкара първия гол в срещата в 26-ата минута с техничен удар от около 20 метра, а в последната Янко Ангелов удвои. Милчо Ангелов можеше да намали резултата в 86-ата минута, но пропусна дузпа, а малко след това Анте Аралица оформи крайното 3:0.

"Белите" нямаха мотивация за обрат, тъй като вече си осигуриха участие в евротурнирите след спечелването на Купата на България и двубоят със "смърфовете" бе без значение.

Локомотив продължава към символичен финал във втората осмица, в който ще излезе срещу Черно море в битка, която ще определи претендента на третия в класирането (най-вероятно Левски) за участие в евротурнирите.