Гризман изведе Атлетико М до трети триумф в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Груба грешка в защита и контузия провалиха Марсилия

Атлетико Мадрид за трети път спечели Лига Европа. Испанците победиха с 3:0 Олимпик Марсилия на финала в Лион. Така тимът на Диего Симеоне, който изгледа мача от трибуните заради наказание, вдигна отново трофея след 2010 и 2012 година.

В герой за "дюшекчийте" се превърна Антоан Гризман, който вкара два от головете. Един добави капитана Габи.

За Олимпик пък това беше трета загуба във втория по сила европейски турнир след 1999 година, когато французите отстъпиха на Парма и 2004-а, когато Купата отиде във Валенсия.

Двубоят започна с прекрасна възможност за френския тим. В 4-ата минута Жермен беше изведен от Пайет в наказателното поле на Атлетико. Ударът му обаче не намери целта. Последва изстрел на Сар извън наказателното поле, при който топката мина до страничната греда.

jj

Така се стигна до 21-ата минута, когато играчите на Олимпик допуснаха грешка, която се оказа фатална. Стив Манданда подаде към Замбо Анкиса, който не успя да овладее топката и тя попадна в Габи Фернандес . Без да се бави испанецът пусна извеждащо подаване към Гризман и той с лекота реализира сам срещу вратаря - 1:0.

В 32-ата звездата положението на Марсилия се усложни допълнително. Звездата им Дмитри Пайет напусна терена поради контузия. Той се разрева и беше изпратен с прегръдка от съотборника му във френския национален отбор Гризман.

Четири минути след началото на второто полувреме "дюшекчиите" нанесоха втори удар. Коке изведе Гризман, който технично копна топката над вратаря за 0:2.

Малко след това Годин засече центриране от корнер, но ударът му с глава мина встрани от вратата. Атлетико продължи да е по-активния отбор. Французите трудно изнасяха топката и предимно се бранеха. Все пак в  80-ата минута удар с глава на резервата Митроглу срещна гредата.

Минута преди края на редовното време капитана на "дюшекчийте" Габи прати топката за трети път в мрежата на Марсилия - 3:0.

В заключителните секунди стадионът избухна, след като на терена се появи живата легенда на Атлетико Фернандо Торес. Феновете започнаха да скандират името му, а той стана част от триумфа на клуба, чийто юноша е. След повече от 400 мача с екипа на тима това е първия значим трофей за Хлапето.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАРСИЛИЯ: 30. Манданда, 5. Окампос, 8. Сансон, 10. Пайет, 17. Сар, 18. Амави, 19. Луис Густаво, 23. Рами, 26. Товен, 28. Жермен, 29. Замбо Ангиса;
Треньор Руди Гарсия

АТЛЕТИКО М: 13. Облак, 2. Годин, 6. Коке, 7. Гризман, 8. Саул, 11. Кореа, 14. Габи, 16. Вършалко, 18. Диего Коща, 19. Лукас, 24. Хименес;