Давид срази Голиат - Айнтрахт спечели Купата на Германия след успех над Байерн (ВИДЕО)

Тимът от Франкфурт спечели с 3:1, Нико Ковач показа защо е нужен на баварците

Айнтрахт спечели Купата на Германия след победа с 3:1 над считания за фаворит Байерн Мюнхен. Мощното нападение на баварците, не успя да се справи със защитната стена на Айнтрахт, който допусна само гол до финала. Воденият от Нико Ковач тим показа и смъртоносна ефективност в атака и заслужена спечели трофея. По ирония на съдбата, тъкмо Ковач ще застане начело на Байерн от началото на новия сезон.

Срещата на "Олимпиащадион" в Берлин започна добре за Байерн, като Левандовски можеше да открие в 8-ата минута от пряк свободен, но нацели гредата.

Грешка на Хамес в 11-ата минута доведе до мълниеносна атака на Айнтрахт и Анте Ребич откри с точен изстрел.

Последва щурм на шампиона на Германия и поредица от пропуски. Първо Мюлер не уцели вратата в 17-ата, след което Кимих и Левандовски пропуснаха от чисти положения.

Айнтрахт също имаше своите шансове до почивката, като най-фрапантен пропуск направи Де Гузман, след неразбирателство с Ребич.

Байерн стигна до изравняване, но чак след почивката. Кимих асистира на Левандовски в 53-ата минута за изравнителното попадение.

В 80-ата гредата отново спаси Айнтрахт, този път след удар на Матс Хумелс. Две по-късно Ребич вкара и втория си гол в мача, а в добавеното време Гачинович сложи точка на спора с трети гол.

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини