Интер изхвърли Лацио от топ 4 след знаменит обрат (ВИДЕО)

"Орлите" завършиха мача с човек по-малко

Интер постигна знаменит обрат с 3:2 при гостуването си на Лацио в решителен мач от 38-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" спечелиха директния спор за чертвъртото място в крайното класиране и място в Шампионската лига следващия сезон.

Интер губеше в резултата до 78-ата минута, но в рамките на три минути направи обрата пълен и така постигна голямата си цел.

Перишич си вкара автогол в 9-ата минута и изведе Лацио напред в резултата, но Д'Амброзио изравни в 29-ата. "Орлите" стигнаха отново до аванс
след попадение на Андерсон в 41-ата минута. В 78-ата минута обаче Икарди изравни от дузпа, а три след това Весино вкара победния гол.

Домакините доиграха мача с човек по-малко, след като Лулич и бе изгонен малко преди третия гол на гостите за втори жълт картон.

Интер финишира 4-и с актив от 72 точки, а Лацио е 5-и със същия актив, но по-лоши показатели в преките мачове.

Рома запази третата позиция след успех с 1:0 срещу Сасуоло.