Барселона надви Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Преди началото на мача Шави Ернандес награди Меси за играч на месец април

Барселона победи с 1:0 Реал Сосиедад в мач от последния 38-и кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата вкара Фелипе Коутиньо в 57-ата минута. Срещата бе последна за Андрес Иниеста с екипа на "каталунците".

В крайното класиран "блаугранас" събраха 93 точки, а тимът от Сан Себастиан остана на 12-о място с 49 пункта.

Преди началото на мача Шави Ернандес награди Меси за играч на месец април. Домакините пък бяха посрещнати с шпалир от играчите на Реал Сосиедад.

Първата опасност бе на сметката на гостите, след като Вилиан Жозе стреля с глава, но Тер Щеген спаси. В 7-ата минута Янузай отправи далечен удар, който бе спасен от вратаря.

Три минути по-късно удар на Иниеста мина покрай гредата. В 18-ата минута стражът на гостите спаси удар на Пике.

В 25-ата минута Иван Ракитич се озова на нетипична позиция в наказателното поле и отправи опасен удар с глава, но покрай вратата. Две минути по-късно и Луис Суарес пропусна целта.

В следващите минути Вилиан Жозе и Оярсабал имаха добри възможности за гол, но не съумяха да ги реализират.

Барселона излезе напред в резултата в 57-ата минута. Коутиньо се освободи и с прекрасен диагонален удар не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 69-ата минута домакините организираха бърза контра, Луис Суарес излезе на стрелкова позиция, но отправи доста слаб и неточен удар. В 77-ата минута стражът на гостите от Сан Себастиан спаси и удар на Меси, а с това се изчерпа и всичко по-интересно в мача.