Бой прекрати Левски Лукойл - Балкан, доиграват го утре (ВИДЕО)

Вижте подробности за екшъна в зала "Универсиада"

Левски Лукойл и Балкан ще доиграят утре мач №2 от финалната серия в мъжкото баскетболно първенство. Двубоят беше прекратен в 37-ата минута при резултат 66:59 за "сините". Напрежението ескалира, след като от агитката на столичния тим хвърлиха предмет по пейката на Балкан. Гостите отговориха на провокацията и феновете тръгнаха да търсят саморазправа. Те едвам бяха удържани от стюардите да не нахлуят на игрището. В осмирителната акция се включиха Константин Папазов, асистентът му Димитър Ангелов и някой от играчите на Левски Лукойл.

Условието срещата да продължи беше зрителите да напуснат залата. Агитката на гостите обаче категорично отказа и след като мина един час, както е по правилник, беше взето решение, оставащите три минути да се доиграят утре от 18,00 часа отново в з. "Универсиада", но без публика.

За пръв път двубоя беше прекъснат малко преди почивката. Причината отново беше "синята" агитка, която беше настанена зад пейката на гостите. Феновете започнаха да хвърлят най-различни пренети по играчите на Балкан, които избягаха в центъра на терена. Съпругата на кмета на Ботевград и дъщеря на легендата на Балкан Венцислав Славов - Стефка слезе до пейката на Левски, последва спречкване с помощника на “сините”  Димитър Ангелов. Славова бе издърпана встрани лично от съпруга си Иван Гавалюгов, а Ангелов отиде да й се извини.
Напрежението в залата все пак утихна и втората част завърши нормално.

Домакините имаха аванс в резултата през цялото време.

Стабилна защита и няколко добри нападения върнаха Балкан в мача в началото на последната част, когато разликата бе стопена до 6 точки - 62:56.

При 66:59 и оставащи 181 секунди до края спорен фаул срещу Венци Петков взирви напрежението в залата. Балкан взе таймаут, а от агитката, която стоеше само няколко реда над пейката на гостите, вдигнаха бесило. Последва рамяна на обиди, плюнки и залп от бутилки. Полицията влезе на терена, двата отбора се прибраха в съблекалните и в крайна сметка мачът беше прекратен.

Тимът от Ботевград води с 1-0 победи в серията.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)