Кой ще е новият шампион на България?

24 май 2018 22:26 Пламен Димитров

Левски прегази Черно море по пътя си към Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Навръх 104-ата си годишнина Левски спечели последната евроквота след успех с 4:1 в баража срещу Черно море. „Сините” бяха по-активният тим в атака и си заслужиха правото да играят във втория по сила клубен турнир в Европа. През първото полувреме точни за столичани бяха Обертан (23`) и Буш (39`), а след почивката се разписаха и Васил Панайотов (73`) и Горанов от дузпа (83`). Гол на честта за Черно море отбеляза Фенуш в 55-ата минута.

Играта постоянно се накъсваше през първите минути на мача на „Георги Аспарухов”, а още в 4-ата минута Кононго получи жълт картон. До почивката още трима футболисти на „моряците” бяха санкционирани в жълто.

Левски диктуваше темпото на игра, през по-голямата част от полувремето, и не даде на своя опонент възможност да създаде опасност пред вратата на Митрев.

В 8-ата минута Паулиньо спря добре на гърди и пробва удар от линията на големия пеналт, но право в Макенджиев.

Прохазка центрира отдясно в 22-ата минута към включващия се на скорост Паулиньо, но бразилецът се размина с топката.

Две минути по-късно резултатът бе открит. Панайотов свали с глава за Гомес, той размина двама и насочи технично към Обертан. Французинът си поведе с едно докосване и с плътен удар матира Макенджиев.

„Сините” стигнаха и до второ попадение в 39-ата минута.  Серджиу Буш започна атака през центъра и разви нападението, подавайки на включилия се отляво Иван Горанов. Той пусна към по диагонала към далечната греда, където румънецът с шпагат отклони във вратата за 2:0.

Черно море започна по-добре второто полувреме и футболистите на Илиан Илиев намалиха изоставането след 10 минути игра. Иван Горанов опита да изчисти със задна ножица, но неуспешно, Ндонгала си поведе и пробва да финтира двама, но върналият се Горанов изби от краката му. Топката обаче отиде право във Фенуш, който намери долния десен ъгъл с удар по земя.

В 73-ата минута футболистите на Левски организираха бърза атака след грешка на футболист на Черно море. На два пъти „сините” бяха спрени с нарушение, но реферът с жест даде играта да продължи, а Васил Панайотов завърши атаката с брилянтен далечен удар, връщайки аванса от два гола на своя тим.

Жорди Гомес центрира от корнер в 77-ата, Ейолфсон засече с глава, но топката бе изчистена от голлинията.

При опит за центриране на Горанов, Хасани игра с ръка и реферът отсъди дузпа, която самият Горанов изпълни точно – 4:1 за Левски в 83-ата.

Последната възможност бе на сметката на „моряците”, но Радослав Василев нацели гредата в 84-ата минута. Така срещата завърши при резултат 4:1 в полза на Левски, който ще играе в първия предварителен кръг на Лига Европа.

Събития

90+3' Край на мача Край на двубоя! Левски спечели с 4:! срещу Черно море и ще играе за Лига Европа!
90+2' Фенуш и Прохазка се сдърпаха, но са разделени от своите съотборници.
90+1' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Антъни Белмонт.
90+1' Смяна за състезател излизащ от игра Хали Тиам е заменен.
90' Три минути добавено време.
88' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него в игра е Емил Янчев.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в Черно море, излиза Витанов.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Паулиньо е заменен.
88' Смяна за състезател влизащ в игра Ивайло Найденов в игра.
87' Жълт картон Хасани получи също жълт картон.
84' Контузия или получаване на медицинска помощ Митрев спаси вратата си от втори гол, но сякаш получи контузия и излиза лекарския екип.
84' Греда Греда! Радослав Василев нацелва гредата, след което Митрев спаси и при добавката!
83' Гол от дузпа Иван Горанов е точен от бялата точка за 4:1!
82' Bнимание Дузпа за Левски!
80' Жълт картон Картоните валят - Петър Витанов също е санкциониран.
79' Контузия или получаване на медицинска помощ Футболист на Черно море има нужда от лекарска помощ.
78' Жълт картон Георги Илиев е получил жълт картон.
78' Смяна за състезател излизащ от игра Марек Кузам е заменен.
78' Смяна за състезател влизащ в игра Мартин Минчев влиза за Черно море.
77' Жълт картон Яблонски получава жълт картон.
76' Bнимание Жорди Гомес центрира от корнер, Прохазка засече с глава, но кълбото бе избито от голлинията от бранител!
74' Делио Роси има претенции към съдията, че при гола е трябвало да бъде показан жълт картон за Димов, който вече има един от първата част.
73' Гол Уникален гол на Васил Панайотов!!! Реферът на два пъти не спря играта за нарушения срещу футболисти на Левски, топката попадна в Панайотов, който със страхотен шут от дистанция разстреля Макенджиев!
70' Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Костов на негово място.
70' Смяна за състезател излизащ от игра Буш напуска играта.
70' Жълт картон Нов жълт картон за играч на Левски, този път за Жорди Гомес.
68' Жълт картон Серджиу Буш получава жълт картон за опасна игра.
67' Удар Слаб удар с глава към вратата на Митрев, който не е затруднен и лови. В ответната атака Паулиньо би високо над напречната греда.
65' Удар Удар на Прохазка, но Макенджиев се намеси добре и улови.
63' Центриране Георги Илиев опита центриране, което можеше да се превърне и в опасен удар - топката мина опасно близо до сглобката. Митрев се застрахова и скочи да избие, но така или иначе кълбото излезе в аут.
59' Витанов спира опасна атака на Обертан.
55' Гол Черно море намалява изоставането! Иван Горанов опита да изчисти със задна ножица, но неточно. Ндонгала пое и опита да финтира няколко човека, Горанов се намеси и изчисти, но право във Фенуш, който би по земя в долния десен ъгъл за 1:2!
54' Центриране Георги Илиев центрира от фаул, но много неточно.
50' Удар Яблонски бе останал непокрит при корнер, но не успя да насочи в очертанието на вратата и би в аут.
48' Центриране на Паулиньо, Димов отклони с ръка топката, но главният рефер прецени да отсъди само корнер.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Радослав Василев влиза в игра за Черно море.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Илиан Илиев прави смяна на почивката, заменен е Божилов.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме.
45+1' Край на мача Съдията свири край на първото полувреме.
41' Bнимание Левски можеше да поведе с трети гол, но Паулиньо от малка дистанция би във вратаря, който изкара в корнер.
39' Гол Серджиу Буш нахлу през центъра и пусна към включилия се Иван Горанов, последва пас към далечната греда и Буш с шпагат засече за 2:0!
35' Удар Удар от около 25 метра на Георги Илиев, встрани от вратата.
34' Хасани центрира в пеналта, но е извършено нарушение.
32' Удар с глава на Тиам, но не успя да уцели топката както трябва и прати в аут.
29' Жълт картон Мирослав Енчев получава жълт картон.
28' Удар Удар на Гомес, но топката рикошира в негов съотборник и излиза в аут.
27' Жълт картон Жълт картон и за Даниел Димов. Нарушението е в близост до дъгата на пеналта. Нов шанс за Левски!
24' Гол Левски повежда!!! Жорди Гомес размина двама футболисти на Черно море и чукнатехнично за Обертан, който със силен удар не остави шансове на Макенджиев!
22' Bнимание Пропуск! Прохазка центрира отдясно към левия фланг, Макенджиев тръгна да излиза да лови, но се разколеба и се върна на поста си, а Паулиньо не успя от няколко метра да засече кълбото.
20' Засада Засада на Мехди Фенуш.
17' Жълт картон Божилов спира опасна контраатака на Левски с цената на жълт картон.
16' Центриране Пряк свободен за Черно море на добра позиция. При центрирането обаче топката бе избита.
12' Георги Кабаков предупреждава Хасани заради няколко поредни нарушения, но играчът на Черно море беше пожален и не получи картон.
10' Нова опасност в полето на Черно море, но пас за Паулиньо беше пресечен от бранител.
8' Удар Прекрасно овладяване на топката от Паулиньо, напредна и отправи удар от линията на наказателното поле, но не затрудни стража на гостите.
7' Засада Засада на Паулиньо.
6' Центриране Центриране на Гомес право в ръцете на Макенджиев.
5' Жълт картон Кононго фаулира Прохазка, за което получи и жълт картон.
4' Играта се накъса в първите минути заради множество нарушения и от двете страни.
2' Центриране Прохазка центрира от фаул в полето на Черно море, но Яблонски е извършил нарушение.
1' Начало на мача Начало на мача!