България U16 завърши с победа в турнира "Милян Милянич"

Националите ни се наредиха 3-и в надпреварата

Националният отбор на България до 16 години (набор 2002 г.) се класира на трето място в международния турнир „Милян Милянич“, който се проведе в Сърбия.

Възпитаниците на Марчо Дафчев надиграха тима на Черна гора с 2:0 в последния си двубой от надпреварата след голове на Християн Петров и Мартин Петков.

Националите изиграха поредния си силен мач, като отново демонстрираха необходимото старание, воля за победа и силен колектив. „Лъвчетата“ поведоха в резултата в 17-та минута,когато Християн Петров засече центриране от корнер и реализира с глава.

До края на първата част българите доминираха изцяло на терена в Стара Пазова и създадоха редица положения, но липсата на шанс и концентрация пред гола ги лишиха от възможността да се оттеглят с по-голям аванс на почивката.

Ситуацията не се промени и през втората част, като националите продължиха да търсят път към вратата на съперника и в 68-та минута Мартин Петков оформи крайното 2:0 след прецизно изпълнение от пряк свободен удар. Нападателят на Левски грабна и приза за най-добър реализатор.

Украйна триумфира в турнира с победа срещу домакините от Сърбия с 5:3 след дузпи и 1:1 в редовното време.

България U16: Никола Виденов, Стефан Стефанов( 63- Димитър Василев), Християн Петров ( 41- Алекс Луканов), Станислав Работов, Красимир Панчев, Мартин Русев ( 78-Илиян Василев), Станислав Шопов -к., Иво Казаков ( 55-Мартин Петков), Валентин Цветанов, Богдан Костов, Ивайло Христов ( 63-Венцислав Богданов)

Резерви: Милко Баданов, Алекс Луканов, Мартин Атанасов, Мартин Петков, Венцислав Богданов, Стефан Попов, Георги Трифонов, Димитър Василев, Илиян Василев

Селекционер:  Марчо Дафчев

Черна Гора U16:  Балтич, Марсенич, Чосич,Божович, Перович, Вукотич, Гашевич – к., Янич, Обрадович, Ковашевич, Дапшевич,

Селекционер: Обрен Сарич

Съдия: Ненад Минакович

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор