Кой ще спечели дербито Лудогорец - Левски?

26 май 2018 23:39 Васил Костов

Вратар закопа Ливърпул, връчи 13-та на Реал! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид вдигна покори Европа за 13-и път! "Белия балет" се наложи във финала на Шампионска лига над Ливърпул с 3:1. На стадиона в Киев, в главно действащо лице се превърна вратарят на мърсисайдци, който буквално подари трофея на испанците, с две безумни прояви, довели до два гола на Реал.

Ливърпул имаше чудесна възможност да открие резултата, след по-малко от минута игра. Точно преди Мане да остане сам срещу вратаря, обаче Варан се намеси решително и изчисти. Натискът на англичаните продължи и в 14-ата минута  сериозно разбъркване в наказателното поле на Реал Мадрид предизвика напрежение, но в крайна сметка топката бе изчистена.

След четвърт час игра дойде и първата възможност за Реал. Роналдо получи отдясно, нахлу в наказателното поле и стреля, но малко над напречната греда.

В 23-ата минута удар на Фирмино бе блокиран, но топката попадна в наказателното поле  у Арнолд. Последният стеля хубаво по диагонала, ала Навас улови.

В 29-ата минута всички, които обичат Ливърпул, трябваше да преживеят истински кошмар за Ливърпул. Мохамед Салах падна на земята, след което, със сълзи на очите, напусна терена. 180 секунди по-рано той бе съборен от Серхио Рамос, като при падането контузи рамото. След лекарска намеса се върна в игра, но в крайна сметка болката се оказа непосилна и той бе заменен от Адам Лалана.

В 35-ата минута Дани Карвахал последва съдбата на Слах и също напусна терена, облян в сълзи. На негово място в игра се появи Начо.

В 43-ата минута, след центриране отдясно, Роналдо стреля с глава от непосредствена близост, но Кариус изби. При добавката обаче Бензема прати топката в мрежата. Попадението бе отменено, тъй като при удара на португалеца, французинът се намираше в положение на засада

120 секунди по-късно Бензема центрира в наказателното поле към Начо, който засече от въздуха, но встрани от вратата.

В третата минута на добавеното време,  далечен изстрел на Бензема мина до дясната греда.

Втората част започна с по-активна игра на Реал, които в 48-ата минута направиха невероятен пропуск. Лалана бе на път да сгреши фатално, след като сложи топката на крака на Иско, чийто изстрел обаче срещна напречната греда

В 51-ата минута все пак "Белия балет" поведе, след като Лорис Кариос буквално закопава своя отбор! Вратарят на Ливърпул улови топката, но с ръка я хвърли върху левия крак на Бензема, откъдето тя се оплете в мрежата за 1:0.