Вашингтон изравни финалната серия в НХЛ

Вратарят Брейдън Холтби се превърна в герой за столичани

Шампионът в Източната конференция на НХЛ Вашингтон Кепиталс изравни финалната серия за купа "Стенли" срещу Лас Вегас (1-1).

Столичани спечелиха с 3:2 гостуването си и откраднаха домакинското предимство на съперника си.

Вашингтон реши мача в рамките на малко повече от 12 минути в края на първата и началото на втората част, когато реализира три безответни гола. Домакините от Лас Вегас бяха повели още в 8-ата минута, а в края на втория период отлебязаха още едно попадение.

Вратарят Брейдън Холтби беше непробиваем в третата част, когато в рамките на 2 минути и 52 секунди направи 9 спасявания, докато тимът му бе в числено намален състав на леда. Точно минута и 59 секунди преди края на срещата вратарят на Вашингтон направи още едно невероятно спасяване, отразявайки със стик удар на Алекс Тух от непосредствена близост.

В крайна сметка стражът на гостите завърши с общо 37 отразени удара към вратата си, докато колегата му на вратата на Лас Вегас - Марк-Андре Флюри, спаси 23 шайби.

Третият мач от серията, която се пренася в столицата, ще бъде в ранните часове на наделния ден.