Хърватия обърна Сенегал на път за Мондиала (ВИДЕО)

"Шахматистите" излизат срещу Нигерия на 16 юни

Хърватия полбеди с 2:1 Сенегал в последната си контрола преди началото на световното първенство. "Шахматистите" губеха с 0:1, но успяха да стигнат до пълен обрат в мача, който се изигра в Осиек.

Гостите първи откриха резултата в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Исмайла Сар получи пас в наказателното поле, овладя топката и я прати във вратата - 0:1.

В 63-ата минута Иван Перишич възстанови равенството след чудесно изпълнен фаул.

Победният гол за домакините бе дело на Андрей Крамарич в 78-ата минута, който отправи удар, топката рикошира в съперников играч, за да се върне в нападателя, който при втория опит не сгреши за крайното 2:1.

Това бе последна проверка за Хърватия преди Мондиала, като на 16 юни възпитаниците на Златко Далич ще изиграят първия си мач на световните финали срещу Нигерия.

Сенегал пък ще има още един приятелски мач преди да отпътува за Русия. На 11 юни африканците ще се изправят срещу Южна Корея.