Русия с измъчена победа над Иран

Така момчетата на Сергей Шляпников имат 6 победи, 3 загуби и 19 точки

Европейският волейболен шампион Русия записа много трудна и драматична 2-а поредна и общо 6-а победа в Лигата на нациите.

"Сборная" се измъчи срещу коравия тим на Иран и надделяха с 3:1 (28:30, 25:23, 27:25, 25:21) в последния си мач от турнира в Група 11, на който бяха домакини, игран тази вечер пред над 6000 зрители в Уфа.

Така момчетата на Сергей Шляпников имат 6 победи, 3 загуби и 19 точки във временното общо класиране, като преди края на последните срещи от третия уикенд са на 4-о място, с което запазват шансове за финалния турнир на Лигата. "Персите" са 11-ти с 3 победи, 6 загуби и 9 точки, с колкото е и България, която е 12-та. Следващата седмица Русия ще играе на турнира в Група 14 в Лудвигсбург срещу домакините от Германия, Аржентина и Япония. Иран пък пътува до САЩ, където ще играе на турнира в Група 15 срещу "янките", световния шампион Полша и Сърбия.

Първата част на срещата бе изключително драматична. Домакините от Русия постепенно поведоха с 20:15 благодарение на мощната си игра в атака, но "персите" направиха страхотен обрат за 30:28 след страхотни изяви на капитана си и разпределител Мир Саейд Маруфлакрани. С невероятната подкрепа на публиката "Сборная" успя да изравни след 25:23. След два равностойни гейма, и третия бе такъв, като се стигна до 26:25. Последва страхотна атака на звездата Дмитрий Мусерский - 27:25 и 2:1. Четвъртата част стартира добре за Иран, но след отлични сервиси на Антон Карпухов в края Русия се поздрави с победата - 25:21 и 3:1.

Дмитрий Мусерский бе над всички за Русия с 24 точки (1 ас и 79% ефективност в атака) за победата. Константин Бакун (1 блок, 1 ас и 54% ефективност в атака) и Егор Клюка (3 блока, 2 аса и 53% ефективност в атака) добавиха по 15 точки за успеха. За тима на Иран Али Шафией (2 блока, 3 аса и 72% ефективност в атака) и Милад Ебадипур (1 блок и 53% ефективност в атака) реализираха 18 и 17 точки.