Спортист №1 на България до 18 години:

17 юни 2018 10:54 Васил Костов

МОНДИАЛ 2018 ПОЛУДЯ! И Бразилия стъпи накриво! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилия стартира похода си към шестата световна титла с грешна стъпка. Селесао не успя да победи Швейцария в първия си мач на шампионата в Ру­сия, завършвайки 1:1. Срещата бе от група Е, където са още отбори­те на Сърбия и Коста Рика. Двубоят се игра на стадион "Ростов Арена" в Ростов на Дон.

Селекцията на Тите поведе през първото полувреме с попадение на Коутиньо. В началото на втората част, обаче Швейцария изравни със спорен гол на Цубер, тъй като той изблъска футболист на Бразилия.

В 3-ата минута Шакири центрира отдясно, Джемайли засече в наказателното поле, но високо над вратата.

В 11-ата минута Бразилия по чудо не поведе. Неймар пусна хубаво вдясно към Коутиньо, който центира успоредно на голлинията. Шер пропусна нелепо топката да мине между краката му и да стигне до Паулиньо. Последният обаче, от непосредствена близост стреля до лявата греда.

В 20-ата минута Бразилия поведе. Неймар, Марсело и Коутиньо комбинираха по лявото крило. Топката стигна до последния, който с изумителен фалцов удар я насочи към далечната греда и след лек рикошет в нея се спря в мрежата.

След попадението, петкратният световен шампион привидно преотстъпи инициативата на своя съперник и разчиташе на контраатаки. Швейцарците обаче, така и не успяха да стигнат до нищо опасно.

В даденото едноминутно продължение "златистите" можеха да удвоят аванса си. След центриране от корнер, Тиаго Силва засече с глава, но малко над напречната греда.

В 50-ата минута Швейцария изравни. След центриране от корнер, Цубер засече с глава, пращайки топката под напречната греда за 1:1. При попадението останаха сериозни съмнения, че голмайсторът е извършил нарушение при борбата за позиция, изблъсквайки в гръб съперников футболист. Фаул обаче така и не бе маркиран.

В 57-ата минута Неймар получи в наказателното поле и стреля в наказателното поле, но до дясната греда.

В 69-ата минута Коутиньо овладя на гърди и стреля мигновено. Топката обаче профуча встрани от вратата.

Малко по-късно бразилците поискаха дузпа за нарушение срещу Жесус. Главният арбитър обаче не посочи бялата точка. Неймар пък нанесе слаб удар от разстояние - право във вратаря.

120 секунди преди края, след центриране отдясно, Неймар засече с глава от точката за изпълнение на дузпа, но право във вратаря.

20 секунди преди да изтекат редовните 90 минути, Фирмино стреля с глава от непосредствена близост, но вратарят на Швейцария с невероятен рефлекс изби.

В даденото продължение, след изпълнение на корнер, топката стигна до Миранда. Ударът на последния от наказателното поле, обаче "облиза" дясната греда.