Ел Маестро тръгна с победа начело на ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" биха Етър с 2:0

Отборът на ЦСКА постигна успех с 2:0 в първата си контрола в началото на подготовката за новия сезон.

Срещата бе дебют за треньора Нестор ел Маестро начело на „червените”, макар и в неофициален мач, а двете попадения дойдоха през втората част, като бяха дело на появилия се в игра през второто полувреме Енрике Рафаел.

ЦСКА игра без някои от основните си футболисти като голмайстора Фернандо Каранга и Станислав Манолев. Стойчо Атанасов също не игра, както и новата придобивка Жеан Бикел, който получи почивка. Първите трима пропуснаха срещата поради контузии.

Първите 45 минути не предложиха кой знае какъв футбол, което е обяснимо с оглед липсата на игрова практика в двата състава.

За ЦСКА сред титулярите започна едно от новите попълнения – Стивън Перейра. Предвид грешките в средата на терена и прекалено многото грешни подавания, головите положения през първата част бяха кът.

„Червените” застрашиха по-сериозно вратата на Христо Иванов с далечни удари на Тиаго и един от фаул, но и в двата случая опитният страж реагира подобаващо и не допусна попадение.

През второто полувреме ЦСКА заигра по-добре, Нестор ел Маестро направи някои промени, а в игра се появи и един от ключовите играчи на „червените” – Енрике Рафаел. Именно той наниза две попадения в рамките на малко повече от четвърт час, с което донесе успеха на ЦСКА!

И така, първи мач и първа победа за Нестор ел Маестро начело на столичани!

ЦСКА - Етър 2:0

1:0 Енрике 61'
2:0 Енрике 78'

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас (в), 25. Стивън Перейра, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 23. Александър Дюлгеров, 14. Ангел Лясков, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 20. Тиаго Родригес, 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов

Резерви: 33. Георги Китанов, 1. Данте Стипица, 12. Слави Петров, 5. Николай Бодуров, 29. Никола Борисов, 3. Жеферсон Телес, 28. Пламен Гълъбов, 16. Иван Турицов, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 22. Никола Колев, 21. Тонислав Йорданов