Видеоповторение помогна на Швеция за пестелива победа на старта (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Трите корони" се наложиха с 1:0 над Южна Корея, Гранквист бе точен от дузпа

Швеция записа три точки на старта на Мондиал 2018, побеждавайки с минималното 1:0 отбора на Южна Корея в Група F. Единственият гол в мача дойде след попадение на Гранквист от дузпа, която бе отсъдена от рефера от Ел Салвадор Джоел Агилари след преглед на видеоповторение. Така Швеция има три точки, колкото и Мексико, сензационно победили световния шампион Германия вчера.

Първите минути на „Нижни Новогород” бяха наситени със здрави единоборства и тактическо надлъгване, като Южна Корея имаше лек превес в офанзивен план, но без да застраши вратата на европейския тим.

В 17-ата минута Гранквист направи пробив през центъра, пусна към Берг, който технично с пета отклони отново към Гранквист, но точно преди да нанесе удар към вратата, топката бе избита с чист шпагат от бранител.

Най-чистото положение през първото полувреме с откри пред шведите в 20-ата минута. Берг получи на чиста позиция, но вратарят Хюн-Во се намеси добре и успя с коляно да отклони кълбото.

В 28-ата Парк се контузи и на негово място в игра влезе Мин-Во Ким. Минута след влизането си в игра Мин-Во се намеси решително при удар на Берг, изчиствайки в корнер.

Капитанът на корейците Сунг-Йеунг влезе опасно в краката на Тойвонен в наказателното поле, но реферът отсъди само корнер в полза на шведите.

В даденото продължение Класон нанесе опасен удар с глава, но след лек рикошет топката излезе в ъглов удар.

След почивката първата възможност за гол бе на сметката на азиатците. Я Чол Коо бе оставен непокрит в пеналта, засече с глава центриране отляво, а топката профуча близо до страничния стълб.

В 63-ата минута резервата Мин-Во влезе остро в краката на Класон, но играта не бе спряна. Последва контраатака на корейците, но реферът Джоел Агилар я спря и след консултация с системата за видеоповторения посочи бялата точка.  Гранквист изпълни точно 11-метровия наказателен удар и Швеция поведе в резултата.

"Трите корони" задържаха аванса си до края на последния съдийски сигнал и делят първото място в Група F с типа на Мексико. Германия и Южна Корея остават на последните две места без точка и с голова разлика -1.