Федерер започна с победа защитата на титлата си в Хале

Шампионът от 2016 г. Флориан Майер, участващ с "уайлд кард", също стартира с убедителен успех

Водачът в световната ранглиста по тенис Роджър Федерер (Швейцария) стартира успешно защитата на титлата си на турнира на трева в Хале (Германия) с награден фонд 1.98 милиона евро.

Федерер спечели с 6:3, 6:4 срещу Аляж Бедене (Словения) за 71 минути и записа 17-а поредна победа на зелени кортове, като серията му започна именно в германския град през миналата година. 36-годишният швейцарец не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Той стартира с ранен брейк и поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част Федерер проби за 5:4 и затвори мача при собствен сервис.

Той има девет трофея в Хале от общо 18 в кариерата си на трева. Швейцарецът трябва да защити титлата си, за да запази и първото място в световната ранглиста. Във втория кръг той ще играе срещу французина Беноа Пер, който елиминира Стийв Джонсън (САЩ) със 7:5, 7:6(5).

Шампионът от 2016 година Флориан Майер (Германия), който участва с "уайлд кард", също стартира с убедителен успех с 6:2, 6:2 над осмия поставен Ришар Гаске (Франция).

Друг представител на домакините и победител в надпреварата през 2011 година Филип Колшрайбер започна с победа срещу унгареца Мартон Фучович с 4:6, 6:3, 2:1 и отказване на съперника заради травма.