Златен дубъл за Реал Мадрид

"Белите" сразиха Баскония с 3-1 победи

Реал Мадрид е новият шампион на баскетболна Испания. Във “Фернандо Буеса Арена” във Витория “Белият балет” се наложи над Баскония с 96:85, за да сложи точка на финалната серия в елитната ACB лига с 3-1 победи. Това е четвърто злато за мадридчани в шампионата през последните седем години и общо 34-то в историята на клуба.

Триумфът на селекцията на Пабло Ласо през 2017/2018 се допълва от трофея в Евролигата, плюс финал за Копа Дел Рей и полуфинал в турнира за Суперкупата на Испания. По титли в Испания мадридчани остават еднолично на върха, следвани от Барселона с 18 и Ховентут с 4.

Руди Фернандес изнесе много силен двубой, в който навъртя 27 точки плюс 5 асистенции за шампионите, което му донесе и приза за MVP на финалите. Факундо Кампацо добави 17 и 7 асистенции. Густаво Айон реализира 14 и овладя 7 борби.

Родриг Бобуа бе най-резултатен за Баскония с 19 точки. Торнике Шенгелия го допълни с 16. Мат Джанинг остана с 15 точки.

След като през първото полувреме двата отбора си размениха по една част, Реал все пак постепенно овладя инициативата след почивката. През третия период не липсваха и сблъсъци, а изблиците на Торнике Шенгелия и Лука Вилдоса от едната страна и Валтер Таварес и Фелипе Рейес от другата, реферите трябваше да потушават. Все пак, гостите взеха аванс от 6-7 точки в тази четвърт и до края не го изпуснаха.