Тъжна, тъжна Аржентина! Меси и компания почти аут от Мондиал 2018 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Трагична игра, трагичен вратар, трагичен Меси и 3:0 за Хърватия

Хърватия се класира за осминафиналите на Мондиал 2018 след категорична победа с 3:0 над двукратния световен шампион Аржентина. „Шахматистите” надиграха своя съперник и заслужено оглавиха Група D с 6 точки, докато „гаучосите” са само с една точка и имат много малки шансове да продължат във фазата на преките елиминации. Грешка на Кабайеро в 53-ата минута доведе до блестящ гол на Ребич, а Лука Модрич отбеляза втори, не по-малко красив гол, в 81-ата минута. В добавеното време Ракитич добави финалния щрих в мача с трети гол.

Първото полувреме премина на високи обороти, като и двата тима имаха своите шансове за гол, но до такъв не се стигна.

Аржентина се хвърли в атака още от първия съдийски сигнал, но хърватите бързо показаха, че нямат намерение да играят защитно. В 4-ата минута Перишич нахлу отляво в пеналта на „гаучосите” и отправи опасен удар по земя, който Кабайеро парира с усилие.

Перес майсторски прехвърли отбраната на хърватите в 12-ата минута, подавайки на Меси, но футболистът на Барса не успя да нанесе удар и топката не затрудни вратаря Субашич. Минута по-късно Меси организира атака отдясно, подаде към Салвио, който намери в наказателното поле Меса. Последва силен удар към вратата, но Ловрен се намеси навреме и отклони с крак в корнер.

Центриране на Акуня в средата на първото полувреме можеше да изненада Субашич, след като топката прехвърли всички и се плъзна по напречната греда, излизайки в аут.

Може би най-чистото положение за албиселесте се откри в 30-ата минута. Ловрен не се намеси добре при атака отляво и топката бе подадена на Перес, който не успя да намери очертанието на вратата от 10-ина метра.

Пропуск направи и Манджукич  в 32-ата, когато избяга от засадата и от близка дистанция опита да засече в мрежата, но прати в аут.

В последната минута на полувремето Ребич бе изпуснат от отбраната и имаше добра възможност да отбележи, но се забави и стреля от неудобна позиция, изкарвайки в аут.

Битката на терена продължи след почивката с пълна сила, като силите бяха изравнени, но в 53-ата минута абсурдна грешка на Кабайеро доведе до гол за Хърватия. Меркадо върна към вратаря, който обаче опита технично да му върне. Вместо това я прати на волето на Анте Ребич, който с красив удар прати кълбото в мрежата.

Сампаоли реагира мигновено и вкара в игра Игуаин на мястото на Агуеро, а малко по-късно пусна и Дибала, който записа първите си минти на световни финали.

В 63-ата „гаучосите” направиха два поредни пропуска пред вратата на своя съперник. Първо Меса стреля във вратаря, след което чукна с петичка отбитата топка към Меси, но в момента на удара Ракитич се намеси и отклони в корнер.

Аржентина така и не успя да намери верния ритъм, а хърватите не спираха да търсят нов гол, което стана факт в 81-ата. Лука Модрич задържа топката в близост до пеналта и с мощен шут на дъгата на наказателното поле матира за втори път Кабайеро.

Резултатът изнерви „гаучосите” и Отаменди се сдърпа с противников футболист, но реферът успя да овладее ситуацията, след което даде жълт картон на аржентинския играч.

Класиката беше на път да стане реалност две минути по-късно, но Ракитич нацели гредата при изпълнение на пряк свободен удар.

Хърватите не показаха прошка и продължиха да атакуват и в добавеното време Ракитич наказа за трети път албиселесте, оформяйки крайното 3:0.