ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Бразилия – Коста Рика 2:0, отмениха дузпа чрез VAR

Коутиньо и Неймар бележат в добавеното време

Националният отбор на Бразилия стигна драматично до първата си победа на Мондиал 2018, след като спечели с 2:0 мача си с Коста Рика.

"Селесао" записа десета победа в 11 срещи с опонентите си, които опитаха всичко, за да измъкнат ремито, но в крайна сметка капитулираха в добавеното време на срещата от група "Е".

В първата му минута Филипе Коутиньо откри резултата, а в 97-ата точка на спора сложи Неймар.

Последният напусна тренировката във вторник заради болки в глезена след швейцарските ритници при 1:1 с "кръстоносците" не старта, бе титуляр. Той отново бе често фаулиран и бе замесен в най-дускусионната ситуация в двубоя, а освен това оформи крайното

началните минути бяха изцяло за бразилците, които излязоха с резервните си сини екипи.

Те обаче не стигнаха до нищо опасно, а противно на логиката първата сериозна голова възможност се откри пред Коста Рика.

В 13-ата минута Кристиан Гамбоа проби по фланга и подаде към намиращия се в отлична позиция Селсо Борхес, но последният не можа да улучи вратата с удар от движение.

В 26-ата минута пък Габриел Жезус вкара гол, който обаче справедливо бе отменен заради засада на нападателя на Манчестър Сити.

Секунди по-късно Филипе Коутиньо изведе с чудесен пас Неймар зад защитата и той остана сам срещу вратаря, ала Кейлор Навас бързо се хвърли в краката му и спаси.

Първият точен удар в мача пък бе нанесен от Марсело в 41-ата минута, но не затрудни особено неговия съотборник в Реал Мадрид и стражът уверено улови.

Така почивката дойде без попадения, а бразилците започнаха на изключително високи обороти второто полувреме. Те обкръжиха наказателното поле на Коста Рика имаха четири голови ситуации до 50-ата минута, в която Жезус нацели гредата след центриране на изненадата в бразилския състав Фагнер Консерва Лемос.

29-годишният десен бек на Коринтианс замени сред титулярите Данило и се справи на ниво, както и Неймар, който отново бе сериозно малтретиран, но заедно с Филипе Коунтиньо направи и няколко пропуска.

Бразилският селекционер Тите се опита да промени нещо, пускайки в игра Ренато Аугущо и Роберто Фирмино за сметка съответно на Паулиньо и Габриел Жезус, а в 79-ата се стигна до най-дискусионната ситуация в мача.

Тогава, след една отлична атака, Неймар финтира защитник и падна лесно в пеналта, а арбитърът отсъди дузпа, но я отмени, след като изгледа ситуацията на видеоповторение чрез системата VAR.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БРАЗИЛИЯ: Алисон, Фагнер, Силва, Миранда, Марсело, Паулиньо, Каземиро, Коутиньо, Вилиан, Неймар, Жезус;

КОСТА РИКА: Навас, Овиедо, Гамбоа, Гонзалес, Акоста, Дуарте, Венегас,  Гузман, Борхес, Руис, Урена;

Срещата от втория кръг на група „Е“ на световните финали в Русия е в Санкт Петербург стартира в 15:00 часа и е пряко в ефира на БНТ, а посетителите на Novsport.com могат да я гледат на живо тук и тук.

Още линкове тук

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола