"Суперорлите" на Нигерия полетяха срещу Исландия, завързаха здраво битката в група "D"! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ахмед Муса над всички при 2:0, прекъсна приказката на "викингите"

Изключително интересeн се очертава последният кръг в група „D”, тъй като три отбора имат реални шансове да продължат напред в следващата фаза.

Това стана възможно, след като Нигерия спечели срещу Исландия с 2:0 и се изкачи на второ място с 3 точки. Непоклатими на първата позиция са хърватите с 6 точки, докато Исландия и Аржентина са с по 1.

В герой за „суперорлите” се превърна Ахмед Муса, който вкара попаденията за своя отбор, като и двете паднаха през второто полувреме.

През първите 45 минути обаче исландците оставиха впечатление, че са по-добрият и контролиращ събитията отбор.

Те започнаха срещата много надъхано и още до 10-ата минута на два пъти Гюлфи Сигурдсон опита да застраши вратата на съперника, но и в двата случая ударите му бяха спасени.

До края на полувремето Бярнасон можеше също да вкара, но при добро центриране от фаул засече топката пред вратарското поле извън обсега на вратата.

Втората част премина обаче под знака на „суперорлите”, които излязоха като преобразени. Вниманието върху себе си привлече Ахмед Муса, който започна да прави каквото си иска със защитниците на „викингите”.

Така се стигна до 49-ата минута, когато Муса овладя перфектно топката в наказателното поле и от движение вкара за 1:0!

Натискът на нигерийците продължи, като по всичко личеше, че е въпрос на време да падне и второ попадение.

Моузес и Муса пропуснаха по едно положение, но последният отново излезе на сцената четвърт час преди края на срещата!

Нападателят напредна перфекто по левия фланг, навлезе в наказателното поле, финтира вратаря, и без особени проблеми преодоля защитника застанал на голлинията за 2:0!

Исландците можеха да се върнат в мача в 82-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа след намеса на ВАР системата. Гюлфи Сигурдсон обаче не успя да вкара от бялата точка и така резултатът остана непроменен до края на двубоя.

Едно е сигурно, последният кръг ще е повече от любопитен...

Нигерия - Исландия 2:0