ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Белгия – Тунис 5:2, Лукаку и Азар с по два гола

"Червените дяволи" се класират при успех, вижте съставите и следете мача тук

Белгия гони втора победа на Мондиал 2018 в мача си срещу Тунис от група G.

Резултатът към момента е 5:1 в полза на "червените дяволи", които получиха дузпа още в шестата минута на двубоя и Еден Азар я реализира, отбелязвайки своя 22-ри гол с националната фланелка.

В 15-ата минута пък Ромелу Лукаку удвои аванса на своите, след като получи топката пред пеналта и с плътен удар по диагонала я прати в мрежата за третото си попадение на световните финали в Русия.

Тунис обаче върна един гол веднага след подновяването на играта от центъра, след като стигна до статично положение и в 18-ата минута Дилън Брон засече с глава центриране на Али Хасби, за да направи резултата 2:1.

Секунди по-късно вратарят Бен Мустафа, заменил контузилия се при загубата от Англия с 1:2 страж Муез Хасен, се намеси решително след изстрел от воле на Яник Караско.

В самия край на първата част обаче Лукаку бе изведен в коридор зад гърба на защитата от Кевин Де Бройне и технично прехвърли вратаря за 3:1.

Припомняме, че съставът на селекционера Роберто Мартинес стартира по отличен начин Световното първенство, надделявайки категорично над дебютанта Панама с 3:0, а африканският тим затрудни максимално Англия и загуби след гол в продълженията за 1:2.

Три точки за Белгия днес ще гарантират мястото на осминафиналите.

От сметките отпадат възстановяващите се Томас Вермален и Венсан Компани, а тунизийците са без титулярния си вратар Муез Хасен, получил травма в мача с „трите лъва“.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕЛГИЯ: Куртоа, Алдервейрелд, Вертонгент, Витсел, Де Бройне, Бойата, Мюние, Мертенс, Караско, Азар, Лукаку;

ТУНИС: Бен Мустафа, Бен Юсеф, Мериах, Кауи, Бен Юсеф, Бадри, Казри, Брон, Маалул, Саши, Скири;

Двубоят на стадион „Откритие Арена“ в Москва стартира в 15:00 часа и е пряко в ефира на БНТ1 и БНТ HD, а посетителите на Novsport.com могат да го гледат на живо тук и тук.

Още линкове тук

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола