Трагична България, даде се на Иран в Лигата на нациите (СНИМКИ И ВИДЕО)

Волейнационалите неузнаваеми на всички елементи

България изигра най-слабия си мач във волейболната Лига на нациите този сезон.

В Техеран националите ни не приличаха на себе си и се дадоха лесно на домакините от Иран след 1:3 (22:25, 15:25, 25:23, 14:25. Момчетата на Пламен Константинов бяха изключително непостоянни в целия двубой.

Те се събраха едва след средата на третия гейм, за да развалят малко настроението на иранците и да им измъкнат тази част. За промяната допринесе влезлият като смяна на разпределителя Добромир Димитров. За съжаление подемът бе кратък и още в следващия гейм домакините си взеха мача.

Двубоят започна катастрофално за България, след като нашите волейболисти допуснаха домакините да им поведат с 6 т. още до първото техническо прекъсване – 2:8. Трябва да се отбележи обаче, че треньорът започна с доста експериментален състав, като даде шанс на няколко от резервите да започнат мача. Така на полето излязоха Красимир Георгиев и Димитър Маринков. До следващата почивка обаче момчетата на Пламен Константинов успяха малко да стабилизират играта си и да съкратят разликата на 3 т. – 9:12, за да се оттеглят на прекъсването при 12:16.

В следващите минути играта ни потръгна, след като на игрището се появиха Валентин Братоев, Розалин Пенчев и Светослав Гоцев. Така тимът ни успя да съкрати още малко разликата, за да я докара до 2 т. при 21:23. За съжаление Пенчев сгреши при началния удар и домакините получиха 4 възможности да затворят гейма. Те успяха да го направят при втората и поведоха след 22:25.

Втората част започна малко по-равностойно и първото прекъсване дойде при резултат 6:8 за Иран. Малко след това обаче националите ни като чели попаднаха в някаква дупка и занизаха грешка след грешка. На всички елементи играчите ни бяха колебливи, особено това личеше при посрещането и в защите, където оставяха лесни топки да падат в полето ни. Така до втората регламентирана почивка волейболистите ни изоставаха с 11:16, а след това затъваха все повече, за да стигнат до изоставане от 10 т. при 13:23, 14:24 и да сдадат гейма при 15:25.

След слабите два гейма, в които Константинов залагаше повече на резервите, се очакваше, че треньорът ще направи промени в състава, но това така и не се случи. Българите като чели бяха отписали двубоя, като в нашето поле нямаше почти никакво настроение за игра. Като прибавим към това многото грешки от сервис и атака, то не бе изненадващо, че тимът ни тръгна с 0:5, за да се оттегли на почивката при 4:8 за съперниците.

Промяната в играта на тима ни дойде със смяната на разпределителя, като на мястото на Сеганов влезе Добромир Димитров. Така при 7:12 последваха тежки минути за Иран, които допуснаха 5 последователни точки и равенство – 12:12. За съжаление хубавата серия на лъвовете приключи и съперниците отново успяха да дръпнат с две и след това три точки при 13:15 и 15:18.

Последва нова атака на националите ни и те отново успяха да изравнят за 18:18. За жалост след това те отново изпуснаха инициативата и позволиха на домакините комфорт от 2 т. за 18:20 и 20:22. Въпреки това нашите успяха да изравнят за трети път в гейма – 22:22. Създадената интрига донесе усмивки по лицата на лъвовете и те заиграха с настроение, което веднага се отрази на резултата. Те стигнаха до ново равенство за 23:23, а след това спечелиха две последователни точки, за да измъкнат тази част от ръцете на домакините, които не можаха да повярват какво им се случи - 25:23.

Четвъртия гейм тръгна равностойно до 3:3, след което българите направиха няколко грешки и почивката отново дойде с преднина за домакините – 4:8. От добрата игра при нашите в края на предишния гейм обаче почти не остана следа след това. Българите отново дръпнаха ръчната и до второто техническо прекъсване позволиха на Иран да се откъсне с 10:16, а след това резултатът набъбна до 12:20 и 12:23. До края на тази част волейболистите ни направиха само още 2 т., давайки мача на съперниците си - 14:25.

По време на двубоя играчите толкова отчаяха треньора си, че той дори спря да дава указания и седна на пейката да гледа мача от първия ред. Константинов делегира дори права на Георги Братоев да насочи съотборниците си в прави път в една от почивките.

Най-резултатен за тима ни бе Розалин Пенчев, който завърши с 16 т. Николай Учиков добави 13 т., а Красимир Георгиев - 9 т. За Иран Саман Фаези и Мортеза Шарифи също направиха по 16 т., а Сабер Каземи се отчете с 9 т.