Тони Кроос: Много хора щяха да се радват, ако се бяхме оказали елиминирани

„Смятам, че заслужавахме този късен гол”, заяви 28-годишният футболист

Донеслият драматичната победа на Германия над Швеция с 2:1 Тони Кроос отвърна на всички, които си позволиха да критикуват световния шампион за изявите му на Мондиал 2018.

В двубоя от група F немците се движеха по ръба на бръснача, след като Ола Тойвонен бе дал аванс на шведите в 32-ата минута. Само три след началото на втората част Марко Ройс изравни, а после положенията пред вратата на Робин Олсен се редяха едно след друго. Това не се промени дори когато „маншафта” остана с 10 души след втория жълт и респективно червен картон на Жером Боатенг в 82-ата минута. В петата от продължението Кроос вкара по страхотен начин след късо разигран пряк свободен удар под остър ъгъл спрямо вратата.

„Смятам, че заслужавахме този късен гол”, заяви 28-годишният Кроос. „Остава усещането, че много хора щяха да се радват, ако се бяхме оказали елиминирани. Не се стигна дотам обаче.”

„Когато дадеш 400 паса, то понякога два от тях не се получават. За да изиграеш такова второ полувреме, са ти нужни топки. Никой повече няма да види такова нещо”, допълни Кроос.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)