НА ЖИВО В NOVSPORT: Уругвай - Русия 2:0

Комфортен аванс за южноамериканците на почивката, "сборная" играе с човек по-малко от 36-ата минута

Домакинът на Мондиал 2018 Русия ще срещне Уругвай в двубой, който ще определи лидера в Група А. „Сборная” направи два страхотни мача, в които записа две победи, отбеляза цели 8 гола и допусна само 1. Урусите също имат 6 точки в актива, но с по-скромна голова разлика, победите на южноамериканците бяха минимални – 1:0 срещу Саудитска Арабия и 1:0 срещу Египет.

Двата тима са се класирали за осминафиналната фаза, но в зависимост от днешния развой ще стане ясно кой ще е лидер в групата и ще играе срещу втория в Група В, а класиралият се на второ място срещне първия отбор в Група В. Не може и да става въпрос за сметки в ранния мач, тъй като ситуацията в Група В е много завързана и всичко може да се случи. Единственото сигурно е, че Мароко напуска Мондиала, тъй като след първите два мача е с 0 точки. Португалия и Испания делят първото място с 4 точки, а Иран е на трета позиция с 3 точки.

Уругвай се е изправял срещу Русия само веднъж, като мачът е контрола и завършва 1:1 през 2012 година. Южноамериканците обаче са играли срещу СССР 6 пъти, като тук вече балансът е на сметката на европейците – 5 победи и само една загуба.

СЪСТАВИ:

Русия:1. Акинфеев, 3. Кутепов, 4. Игнашевич, 6. Черишев, 8. Газински, 11. Зобнин, 13. Кудряшов, 15.Миранчук, 19. Самедов, 22. Дзюба, 23. Смолников

Уругвай: 1. Муслера, 3. Годин, 6. Бентанкур, 8. Нандес, 9. Суарес, 14. Торейра, 15. Весино,17.  Лаксалт, 19. Коатес, 21. Кавани, 22. Касарес

Двубоят ще се играе в Самара и е с начало 17:00 часа, и ще бъде излъчван в ефира на БНТ 1. Novsport.com ще проследи промяната в резултата на живо, а онлайн може да бъде гледан ТУК и ТУК.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1