Страхотна драма! Най-възрастният играч в историята на световните капитулира в 95-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Саудитска Арабия победи Египет

Саудитска Арабия победи изключително драматично Египет в последния мач за двата отбора на Мондиал 2018. Саудитите стигнаха до успех с 2:1 в 95-ата минута, като по този начин завършиха на трето място в група "А", с 3 точки. Мо Салах и компания пък останаха последни, без точков актив.

В герой на мача можеше да се превърне 45-годишният Ел Хадари, ако не бе голът в последната секунда. Вратарят на Египет стана най-възрастният футболист в историята на световните първенства. Именно той спаси редица положения на съперника, включително и дузпа. В полза на Саудитска Арабия пък бяха отсъдени два 11-метрови наказателни удара, като вторият бе реализиран.

Двубоят започна спокойно, без опасности пред двете врати. След четвърт час игра Салем стреля от дистанция, но над вратата.

Така се стигна до 22-ата минута. Салах получи пас от дълбочина и с едно докосване технично прехвърли излезлия да го пресрещне вратар на Саудитска Арабия за 0:1.