Ще успее ли Антони Здравков в Лудогорец?

30 юни 2018 13:01

Иван Влъчков с полпозишън на „Нюрнбургринг” в GT4

Иван Влъчков постигна най-добро време в своя клас в квалификациите от 3-ия кръг от сериите GT4 за Купата на Централна Европа на пистата Нюрнбургринг в Германия.

Този сезон Влъчков отново се състезава за екипа на Росен Даскалов – София Кар Моторспорт с болида Sin Car R1. В първия кръг в Чехия Иван спечели и двете състезания в своята категория на аматьорите.

Във втория в Австрия той беше замесен в инцидент в първото състезание, след който колата му беше сериозно повредена и Влъчков не можа да вземе участие във втората надпревара.

Днес на съкратения вариант на Нюрнбургринг се състояха двете сесии за място. В първата Иван се класира 7-и в общото подреждане и първи в класа на аматьорите.

Във втората сесия Влъчков подобри с 8 десети времето си - 1:31.792 мин., като се нареди 2-и в общото класиране и първи в своята категория. Само с 0.086 сек. по-бърз беше Шол с Порше Кайман от класа на професионалистите.

"Конкуренцията беше много силна. Но така и очаквахме да бъде. Ще се борим за първо място в класа в състезанията", каза Иван, който днес има рожден ден и става на 19 години.

Днес от 14:40 българско време ще се проведе първото състезание.

Второ е в неделя от 14:00 часа наше време.