Кой ще е новият шампион на България?

30 юни 2018 20:23 Пламен Димитров

Лудогорец победи шампиона на Швейцария (ВИДЕО+СНИМКИ)

ludogorets.com
Лудогорец победи с 2:1 шампиона на Швейцария Йънг Бойс в последната си контрола в Австрия. Разградчани изиграха общо четири проверки по време на подготвитерния си лагер. Те записаха три победи и едно равенство.

Сезонът за Лудогорец започва на 5 юли, когато е мача за Суперкупата срещу Славия.

В двубоя с Йънг Бойс на два пъти се разписа Върджил Мисиджан, а Козмин Мои беше изгонен. Попадението за съперника реализира Оаро.

Българският шампион откри резултата след само 10 минути игра. Вандерсон подаде към Мисиджан, който с изстрел в далечния ъгъл не остави никакви шансове на съперниковия вратар - 1:0.

В 23-та минута Гийом Оро засече с глава центриране от корнер. Топката обаче се отби в напречната греда. Малко след това центриране на
Клаудиу Кешеру стигна до Вандерсон, чийто удар срещна страничнния стълб.

Йънг Бойс изравни в 34-та минута. Миралем Сюлеймани качи топката на главата на Гийом Оро и бившият играч на ПСЖ не сгреши - 1:1.

Малко след подновяването на играта Лудогорец поведе отново. В 53-та минута Марселиньо изведе Върджил Мисиджан сам срещу вратаря. Холандецът стреля покрай вратаря за 2:1.

120 секунди по-късно Козмин Моци влезе много грубо в краката на Сане и реферът му показа директен червен картон, а разградчани доиграха мача с десет души.

Вандерсон и Кешеру изпуснаха, докато бяха на терена. Сане единствен обстрелваше Ренан, но бразилецът се справи перфектно и не пусна нов гол в мрежата си.

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 2. Форстър, 6. Натанаел, 18. Дяков, 10. Кампаняро, 84. Марселиньо, 93. Мисиджан, 88. Вандерсон, 28. Кешеру