Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

01 юли 2018 19:44 Васил Костов

РУСИЯ ЛИКУВА! "Рюмка водки на столе"! Сборная на четвъртфинал! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Русия е на 1/4-финал на Мондиал 2018. "Сборная" елиминира драматично Испания, след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при 1:1. От бялата точка руснаците реализираха 4 от 4 изпълнения, докато "Ла Фурия" направиха 2 фатални пропуска.

В 11-ата минута Испания поведе. След центриране от фаул в наказателното поле, Сергей Игнашевич и Серхио Рамос опитаха да стигнат до топката, като в крайна сметка, при почти легнало положение кълбото се удари в крака на руснака и влетя в собствената му врата за 1:0.

Русия отговори с далечен удар на Зобнин, който обаче мина високо над вратата.

Последваха минути с по-настоятелна игра на домакина на световното. Това можеше да даде резутлат в 36-ата минута. Александър Головин стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча до лявата греда.

В 40-ата минута Дзюба засече с глава центриране от корнер, след което топката се спря във високо вдигнатата ръка на Пике. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа. От бялата точка Артьом Дзюба бе безапелационен за 1:1.

Испания можеше почти мигновено да си възстанови преднината. Диего Коста излезе сам срещу вратаря, но ударът му от малък ъгъл се разходи пред голлинията.

В самото начало на втората част Жорди Алба отправи странен удар от наказателното поле, но вратарят на Русия плонжира и улови.

Сериозният натиск на Испания продължи, но без да се стигне до сериозни голови положения. В 82-ата минута "червените" футболисти поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена.

180 секунди по-късно Иниеста стреля мощно от границата на наказателното поле, но Акинфеев с невероятен рефлекс изби отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В заключителните 2-3 минути руснаците бяха притиснати буквално в собственото си наказателно поле. Това обаче доведе само няколко корнера и нито едно чисто голово положение. Така мачът влезе в продължения.

В първите 15 добавени минути, двубоят влезе в историята, след като за първи път бе направена четвърта смяна от един отбор. Както е известно, това бе прието като възможност, единствено ако се стигне до продължения. Така, на мястото на Кузяев в игра влезе Александър Ерохин, след като в редовните 90 минути Русия вече направила три смени.

Асенсио стреля от дистанция, без да успее да затрудни Акинфеев. В последната минута на първото продължение пък Пике засече с глава центриране от фаул, но враво в ръцете на вратаря.

В началото на второто продължение Родриго стреля от ъгъла на вратарското поле, но Акинфеев изби. В 114-ата минута, след центриране от фаул, Пике бе задържан от Игнашевич в наказателното поле, за което испанците бурно поискаха дузпа. Съдията се допита до ВАР, но в крайна сметка бялата точка не бе посочена. В последните секунди Родриго стреля опасно, но Акинфеев улови. Така победителят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.