Неймар изригна и прати Бразилия на 1/4 финалите! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Селесао" напред след 2:0 над Мексико, Фирмино също се разписа

Бразилия победи Мексико с 2:0 и продължава уверено към 1/4 финалите на Мондиал 2018. Попаденията за победителите реализираха Неймар и Роберто Фирмино, като звездата на ПСЖ направи много силен мач и бе в основата на всичко по-интересно в атака.

Първото полувреме завърши без попадения в нито една от двете врати, макар че шансове не липсваха.

В началните минути изглеждаше, че Мексико е по-активният отбор, а на няколко пъти "ацтеките" организираха добри атаки, които обаче не бяха завършени с голови удари от Карлос Вела и Ървинг Лозано.

Постепенно бразилците изнесоха играта в по-предни позиции и се настаниха трайно в половината на мексиканците, което доведе до няколко опасности пред вратата на Очоа, но вратарят се намеси решително при удари на Неймар, Вилиан, Коутиньо и Жезус.

Втората част започна със силен натиск на бразилците, а в 48-ата минута Очоа отново отчая Неймар при добра многоходава акция на "селеасо".

Малко по-късно обаче Бразилия поведе!

Неймар подхвана добра атака пред наказателното поле, комбинира с Вилиан и се отправи към вратарското поле, за да може да засече острото подаване на футболиста на Челси на метри от голлинията - 1:0!

До края на срещата "селесао" нито за момент не изпусна контрола върху мача, а в заключителните минути точка на спорта сложи резервата Роберто Фирмино, оформил крайния резултат 2:0!

И така, очаквано, Бразилия е на 1/4 финал...