УНИКАЛНА ДРАМА! Белгия се класира с гол в 94-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" се върнаха от ада, обърнаха Япония с 3:2 от 0:2

Белгия направи феноменален обрат срещу Япония и спечели изключително драматично с 3:2 на "Ростов Арена", за да се класира за 1/4-финал срещу Бразилия на световното първенство по футбол в Русия.

Японците започнаха по-активни и отправиха неточни удари чрез Шинджи Кагава и Ген Шоджи. Постепенно белгийците взеха инициативата и установиха зловещ натиск.

Най-чистото положение за тях пропиля Венсан Компани, който в 28-ата минута засече центриране на Де Бройне в непосредствена близост до вратата на „сините самураи“, но отигра топката като типичен бранител пред своя страж.

Еден Азар и Аксел Витсел също не намериха целта, а в друга ситуация Мая Йошида попречи на Ромелу Лукаку в последния момент да нанесе удар от непосредствена близост. В 44-ата минута Япония имаше страхотен шанс да поведе в резултата. Нагатомо шутира и топката стигна до Юя Осако, който мислеше, че е в засада и не успя да отиграе добре. След това Куртоа куриозно изпусна кълбото и все го хвана пред голлинията.

Втората част стартира вихрено за "сините самураи", които съсякоха "червените дяволи" с два гола в рамките на 4 минути. В 48-ата минута при бърза контраатака топката стигна до Генки Харагучи, който я прати в долния десен ъгъл на вратата за 0:1. Белгийците можеха веднага да изравнят, но Еден Азар нацели страничната греда след пас на Мертенс.

Последва нов шок за футболистите на Роберто Мартинес. В 52-ата минута Такаши Инуи отправи неспасяем удар от над 20 метра и не остави никакви шансове за Тибо Куртоа - 0:2. Десет минути след това Лукаку пропусна с глава от близка дистанция, пращайки топката на сантиметри от вратата.

В 69-ата минута Ян Вертонген с параболичен удар успя да се разпише и да намали на 1:2, а натискът на белгийците продължи. Така в 74-ата минута Еден Азар центрира в наказателното поле и влезлият като резерва Маруан Фелайни с глава изравни за 2:2.

Белгия - Япония 3:2

0:1 Генки Харагучи (48)

0:2 Такаши Инуи (52)

1:2 Ян Вертонген (69)

2:2 Маруан Фелайни (74)

3:2 Насер Шадли (90+4)

СЪСТАВИТЕ:

БЕЛГИЯ (3-4-2-1): Куртоа, Алдервейрелд, Компани, Вермален, Моние, Де Бройне, Витсел, Караско, Мертенс, Е. Азар, Лукаку

ЯПОНИЯ (4-2-3-1): Кавашима, Нагатомо, Йошида, Шоджи, Сакаи, Шибасаки, Хасабе, Инуи, Кагава, Харагучи, Осако