България надделя над Русия с две победи в професионалния турнир по карате киокушн WFKO Grand Prix

Надпреварата се проведе в Камчия

България надделя над Русия с две победи в професионалния турнир по карате киокушин WFKO Grand Prix 2018, който се проведе на 4 юли, в рамките на летния тренировъчен лагер на Българската карате киокушин федерация (БККФ) и Световния киокушин съюз (KWU) в Камчия. След оспорвани битки с професионални състезатели по киокушин от Русия, Георги Дойчев и Дилян Николов завоюваха шампионските пояси.

Подготовката и на двамата ни състезатели премина под напътствията на абсолютния световен шампион и старши треньор на националния тим на БККФ Захари Дамянов.

Дилян Николов се изправи в категория до 60 килограма срещу Серго Арменян. Победата на Дилян беше категорична и дойде след съдийско единодушие. По-оспорвана и зрелищна беше срещата между Георги Дойчев от БККФ и световния шампион по карате киокушин Виктор Беляев от Русия. Те се състезаваха за шампионския колан в категория до 80 кг, като Георги надделя с 4:1 съдийски гласа.

Това не е първият път, в който българският състезател се изправя срещу Виктор Беляев. В предишната им среща – на полуфиналите на Световното първенство в Екатеринбург в края на 2017 г., руският състезател успя да спечели златното отличие, а Георги Дойчев взе бронзов медал.

Професионалният турнир по карате киокушин WFKO Grand Prix 2018 се провежда за втора поредна година в рамките на тренировъчния лагер на БККФ и KWU. През 2017 година шампионският пояс за България беше само един – на Николай Йоргов от БККФ, който спечели битка срещу представител на Япония.

Турнирът WFKO Grand Prix се провежда в рамките на 12-ия тренировъчен лагер по карате киокушин на БККФ и KWU. Тази година в него участват 1600 каратисти от 30 страни. Лагергът започна на 1 юли и ще продължи до 8 юли. В събота, на 7 юли, предстоят и изпити за степени.