Левски с успех над украинци (ВИДЕО+СНИМКИ)

Звездата на столичани Габриел Обертан отбеляза страхотен гол в 20-ата минута

Левски победи с 1:0 в последната контрола преди първия си официален мач срещу Вадуц в Лига Европа.

"Сините" победиха в приятелска среща, играна на "Георги Аспарухов" украинския Олександрия, а единственото попадение бе дело на Габриел Обертан, който вкара красив гол от далечна дистанция.

Преди началото на мача от Левски представиха и новите футболисти в тима - Давиде Мариани и Марин Полачек.

Срещата започна с добра игра на Левски още от самото начало, като в 11-ата минута Обертан напредна хубаво отляво и пусна остро подаване, но защитник на Олександрия се справи.

Единственото попадение в срещата падна в 20-ата минута, когато се разписа Габриел Обертан. Крилото на "сините" навлезе от фланга в средата на терена и вкара с мощен шут от около 20 метра.

В 41-ата минута Давиде Мариани направи хубаво центриране в наказателното поле на украинците, но не успя да намери съотборник.

Новият вратар на Левски Марин Полачек направи добро спасяване в 77-ата минута след опасна атака на Олександрия.

До края "сините" имаха няколко възможности да отбележат нов гол, но така и не съумяха.

Първият официален мач на Левски е следващата седмица срещу лихтенщайнския Вадуц в I квалификационен кръг на Лига Европа.

Срещата ще се състои в 18:45 часа, а реваншът на "Георги Аспарухов" е на 17 юли (вторник), като началният час остава същият.

Официално: Кабаков ще свири Вечното дерби