Кой ще е новият шампион на България?

05 юли 2018 18:50 Васил Костов

Надал и Джокович се класираха за третия кръг на Уимбълдън

Двукратният шампион Рафаел Надал (Испания) и носителят на три титли Новак Джокович (Сърбия) се класираха за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 2 в схемата Надал победи Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:4, 6:3, 6:4 за 2:23 часа.

Испанецът спечели първите три гейма на мача, след което Кукушкин изравни 3:3. Надал стигна до нов пробив в десетия гейм, с който приключи първата част.

Шампионът от 2008 и 2010 година взе подаването на съперника си за 3:1, което се оказа достатъчно, за да затвори втори сет.

В третата част Кукушкин поведе с пробив с 3:1, но още в следващия гейм загуби подаването си. Надал изравни 3:3, а в деветия гейм отново направи пробив и при свой сервис приключи мача.

Испанецът се класира за трети кръг на турнира за осми път в кариерата си.

"Той игра много добре. Щастлив съм, че спечелих. Този мач беше добър тест за мен. Победа в три сета е добър резултат за мен. Мачът беше равностоен, трябваше да компенсирам изоставане от един пробив в третия сет. Хубаво е, че съхраних енергия и не се задържах дълго на корта", каза Надал след мача.

Следващият съперник на испанеца е Алекс Дьо Мино (Австралия).

Номер 12 в схемата Новак Джокович победи без проблеми Орасио Себайос (Аржентина) с 6;1, 6:2, 6:3 за 91 минути.

Сърбинът изигра страхотен мач, в който наниза 15 аса, записа 31 печеливши удара и допусна само 4 непредизвикани грешки.

При 4:3 в третия сет сърбинът поиска медицинско прекъсване заради проблем с десния крак, но успя да доиграе мача.

За Джокович това беше 60-а победа в 70 мача на "Уимбъдлън". Той спечели титлите през 2011, 2014 и 2015 година.

В третия кръг трикратният шампион ще играе срещу победителя от мача между Кайл Едмънд (Великобритания) и Брадли Клейн (САЩ).