Как ще завърши мачът Лудогорец – Байер?

11 юли 2018 21:55 Христо Костов

Лудогорец си поигра на котка и мишка за 7:0 с Крусейдърс (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Лудогорец записа най-изразителната си победа в мач от евротурнирите, разгормявайки Крусейдърс със 7:0. През първото полувреме севрноирландците се "разминаха" само с два гола - първо Марселиньо бе точен, а Браун си вкара автогол. След почивката "орлите" не показаха прошка и вкараха нови пет попадения, като точни бяха Кешеру, Марселиньо и Швиерчок на три пъти. Полякът пък вкара трите си гола за рекордните 7 минути. Така разградчани направиха реванша срещу северноирландците чисто протоколен.

Още с първата си атака във 2-ата минута домакините създадоха опасност пред вратата на Крусейдърс, Вандерсон получи в наказателното поле, но загуби лесно битката с бранител и падна на земята, като реферът Монтеан прецени, че няма извършено нарушение.

За 45 минути северноирландците не успяха нито веднъж да застрашат вратата на „орлите”, като компенсираха липсата на футболни умения с груба игра.

В 24-ата минута Марселиньо отправи първия точен удар за домакините, но не затрудни вратаря О`Нийл. Бърза атака в следващата минута доведе до откриване на резултата. Кампаняро и Сисиньо комбинираха умело отдясно, Сисиньо от аутлинията извади за Марселиньо, който от точката за дузпа стреля точно по земя за 1:0.

Мисиджан направи страхотен рейд, тръгвайки от централната част, преодоля двама футболисти на Крусейдърс, но от чиста позиция би покрай вратата.

В 41-ата минута Кешеру проби отляво, пробва да намери включващия се Мисиджан, Браун се опита да изчисти с шпагат, но прати в собствената си мрежа.

В последната минута от редовното време Кешеру шутира опасно от фаул, но късметът покри гостите и топката мина над вратата.

Второто полувреме се превърна в истински кошмар за гостите, които инкасираха още 5 гола във вратата си.

Тон за головата фиеста даде Кешеру в 53-ата, когато след отличен пас на Натанаел направи класиката факт с удар с глава.

Десет по-късно само решителна намеса на Беверланд попречи на Кешеру да отележи отново.

В 66-ата минута Марселиньо покачи на 4:0 след красив удар от дистаниця, не оставяйки шанс за вратаря О`Нийл.

Единствената възможност за Крусейдърс се откри в 68-ата минута. При центриране от корнер топката мина между ръцете на излезлия Ренан, бе отправен удар, но Моци изби от голлинията. Последва нов опит на гостите и пак Моци бе на правилното място, за да опази мрежата на „орлите” суха.

Кешеру бе заменен в 68-ата минута, като на негово място влезе Швиерчок, който реализира хеттрик за рекордните 7 минути.  Марселиньо центрира за Швиерчок в 73-ата, той овладя на гърди и с мощен шут направи 5:0. Няколко минути по-късно Бърнс направи фрапантна грешка и изведе нападателят, който вкара втория си гол и общо шести за домакините. Крайното 7:0 бе оформено от поляка в 80-ата минута, след нова слаба изява на бранител, който не успя да изчисти подаване на Натанаел, от което се възползва Швиерчок.

ГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Събития

90+3' Край на мача Край на двубоя!
90+1' Bнимание Опасен удар на Мисиджан, вратарят спасява!
90' Три минути добавено време.
81' Гол Натанаел центрира в наказателното поле, бранител опита да изчисти с плонж, но пропусна топката, Швиерчок овладя и размина вратаря, за да отбележи третия си гол!
78' Гол Бърнс опита да върне към вратаря, но подаде на Швиерчок, който финтира вратаря и вкарва шестия гол в мача!
77' Смяна за състезател излизащ от игра Вандерсон е заменен.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна и за Лудогорец, влиза Лукоки.
75' Смяна за състезател влизащ в игра Кларк е последната смяна за Крусейдърс.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Карвил също напуска игра.
75' Смяна за състезател влизащ в игра Глакин влиза в игра.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Хийтли е заменен.
73' Гол 5:0!!! Марселиньо центрира за Швиерчок, който спря на гърди и с мощен шут записва името си сред голмайсторите в двубоя!
68' Bнимание Уникална изява на Моци! Ренан изпусна топката при центриране от корнер, играч на Крусейдърс нанесе удар, който Моци изчсити. Последва нов опит за гол и пак Моци се намеси и опази мрежата суха!
68' Смяна за състезател влизащ в игра Швиерчок на негово място.
68' Смяна за състезател излизащ от игра Кешеру е заменен.
66' Гол Марселиньо отбелязва втория си гол в мача след прекрасен удар от около 24 метра!
64' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Лукаш Саша.
64' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна и за Лудогорец, излиза Кампаняро.
63' Bнимание Беверланд се намесва решително и избива опасен удар на Кешеру.
59' Смяна за състезател влизащ в игра Оуенс на неговое място.
59' Смяна за състезател излизащ от игра Кадел е заменен.
58' Топка за Кешеру в предни позиции, О`Нийл е по-бърз - излиза и лови.
53' Гол Класика за Лудогорец!!! Прекрасно центриране на Натанаел за Кешеру, който с глава покачва на 3:0!
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2' Край на мача Край на първата част.
45' Две минути добавено време.
45' Удар Опасен удар на Кешеру от фаул, топката профучава над напречната греда.
40' Автогол Автогол на Браун и Лудогорец повежда с 2:0! Кешеру опита да намери Мисиджан, но Браун изпревари футболиста на домакините и опитвайки да изчисти парти в собствената си мрежа!
40' Bнимание Страхотен рейд на Мисиджан, който започна от центъра, преодоля двама бранители, но ударът му мина покрай гредата.
36' Жълт картон Беверланд спря опасна атака на Лудогорец и логично получи жълт картон.
35' Кешеру получи в пеналта, но Кадел успя да избие топката точно преди нападателят да нанесе удар.
33' Удар Удар на Вандерсон, блокиран от играч на гостите.
31' Центриране Опасна атака на домакините, но Мисиджан не успя да провре топката през сгъстената защита на Крусейдърс.
25' Гол Лудогорец повежда!!! Кампаняро и Сисиньо комбинираха добре, след което Марселиньо получи в близост до точката за изпълнение на дузпа и с удар по земя открива резултата!
23' Удар Първи точен удар във вратата на Лудогорец. Марселиньо пробва далечен обстрел, но не затрудни вратаря на гостите.
17' Крусейдърс напълно оправдават прякора си "брадварите" - грубостите следват една след друга.
15' Жълт картон Бърнс продължава с грубостите, този път фаулът му срещу Марселиньо е санкциониран с картон.
14' Засада Засада на Кадел.
11' Жълт картон Жълт картон за Кешеру.
10' Центриране Важно изчистване на Бърнс, което води до корнер за Лудогорец. При последвалото центриране Моци извърши фаул.
9' Бърнс изблъска Кешеру в близост до пеналта, но отново не е маркиран фаул.
7' Жълт картон Кадел влезе грубо в краката на Кампаняро, с което си спечели жълт картон.
6' Контузия или получаване на медицинска помощ Бърнс получава лекарска помощ след сблъсък с футболист на Лудогорец.
3' Вандерсон е изведен на чиста позиция, но бе настигнат от бранител и след лек контакт футболистът на "орлите" падна в пеналта. Румънският рефер прецени, че няма нарушение.
1' Начало на мача Начало на двубоя!