Монтана с класика над Сливнишки герой

Победата е четвърта за тима от началото на подготовката

Монтана победи с 3:0 третодивизионния Сливнишки герой в първата си контролна на стадион „Огоста” и четвърта от началото на лятната предсезонна подготовка.

Заради жегата играта на два пъти бе спирана, за да може футболистите да пият вода.

Домакините упражниха натиск още от самото начало и в 10-ата мин Димитър Маймунков изби от голлинията удар на Наско Илиев. Монтанци откриха резултата след половин час игра. Димитър Илиев комбинира със Сергей Георгиев, който намери в пеналта Атанас Илиев и централният нападател на домакините с десния крак не остави никакъв шанс наМартин Минев.

Минута по-късно Илиев засече центриране от дясно на Даниел Георгиев, но този път вратарят на гостите спаси. В 45-ата минути бърза атака на Монтана завърши с втори гол. Този път в неговата основа бе Тони Тасев, който майсторски изведе в коридор Сергей Георгиев, последва центриране по земя към Атанас Илиев, който продължи топката към далечната греда, където чакаше Димитър Георгиев и за него не бе проблем да отбележи.

На почивката треньорът на Монтана Ферарио Спасов направи почти пълна смяна, като не извади единствено централния защитник Стефан Цонков и централния нападател Атанас Илиев. Домакините продължиха да контролират играта и в 62-ата минута Семен Шептецкий се озова в изгодна позиция, но стреля в аут. В 78-та минута обаче руският полузащитник сложи топката на главата на Илиев и той направи резултата  класически.

До края монтанци изпуснаха още няколко възможност да отбележат, а гостите така и не успяха да стигнат пред голова ситуация пред вратата на Ивайло Василев.