Берое надви Миньор с половин дузина юноши

Последната проверка на старозагорци е в събота срещу Ботев (Гълъбово)

Днес „Берое“ се наложи с 3:1 в учебна игра срещу „Миньор“ (Раднево), която се състоя на Спортна база „Берое“. Александър Томаш използва шест от юношеския отбор на „зелените“ до 19 г.

Още в 7-та минута Христо Иванов намери Вандерсон пред наказателното поле. Бразилецът се освободи и веднага прати топката в мрежата с хубав удар по диагонала – 1:0.

В 35-та минута Вандерсон центрира от пряк свободен удар, а Мартин Райнов се разписа след удар с глава – 2:0.

През първата част „Берое“ създаде доста положения, но добри намеси на Михайлов предотвратиха други попадения.

Играчите на Иван Гаджев успяха да намалят резултата в 61-та минута. Личев центрира от ъглов удар, Белчев свали топката с глава, а Ангел Костов се разписа с ефектна „задна ножица“ – 2:1.

В 83-та минута Вандерсон проби в пеналта и бе съборен, а реферът посочи точката за изпълнение на дузпа. Мартин Райнов бе безкомпромисен и резилизира за крайното 3:1.

Последната проверка на „Берое“ преди старта на шампионата е в събота (14 юли) срещу „Ботев“ (Гълъбово). Началния час и мястото на мача ще бъдат обявени допълнително.

Стартов състав на „Берое“: Георги Аргилашки (45′- Иван Гошев), Веселин Весков, Георги Ангелов, Валентин Иванов, Александър Василев, Мартин Райнов, Христо Иванов, Стоян Иванов, Вандерсон, Драгош Фиртулеску, Мартин Камбуров (65′- Мануел Иванов)

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили