Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

12 юли 2018 20:43 Николай Георгиев

Даниел Мартин триумфира в шестия етап на “Тур дьо Франс”

Ирландецът Даниел Мартин спечели шестия етап от 105-ото издание на Колоездачната обиколка на Франция.

Състезателят на "Юнайтед Емирейтс" измина най-бързо разстоянието от 181 километра от Брест до Мюр дьо Бретан Герледон за 4 часа, 13 минути и 43 секунди.

Втори с изоставане от една секунда финишира французинът Пиер-Роже Латур, а трети с пасив от три секунди завърши испанският ветеран Алехандро Валверде.

Днешният етап предложи три изкачвания от трета категория и едно от четвърта, което след вчерашния сравнително труден етап определено затрудни колоездачите.

Това бе най-видно в края на етапа при изкачването на Мюр де Британ, когато настъпиха и първите сериозни разкъсвания в основната група. Преди това на няколко пъти имаше атаки от отделни състезатели, но в крайна сметка те не доведоха до нищо сериозно. Километър преди края Мартин успя да проведе самостоятелна атака, която бе неочаквана за останалите му съперници и му позволи да запиша първа етапна победа в Тура за тази година и общо втора в кариерата му.

Лидерът в генералното класиране Грег ван Авермет от Белгия завърши на 12-а позиция и ще запази "жълтата фланелка" и за утрешния седми етап. Втори в класирането обаче излезе британецът Гераинт Томас, който изостава с 3 секунди от Ван Авермет. Трети в общото подреждане е американецът Тиджей ван Гардерен, който изостава с 5 секунди от Ван Авермет.

Четирикратният победител в Тура Крис Фрум приключи 18-и днес и вече изостава на 1 минута и 2 секунди от лидера Ван Авермет. В утрешния седми етап колоездачите ще изминат 231 километра от Фужер до Шартр, като това ще бъде и най-дългият етап в турнира за Тура за тази година.