Кой ще спечели битката в София на 27 октомври?

12 юли 2018 22:33 Васил Костов

ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВЪРНА!!! ЦСКА пак бие в Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА се завърна на европейската сцена с победа. "Червените" се наложиха с минималното 1:0 над Рига, в двубой от първия кръг на Лига Европа.Това бе първа победа за столичния гранд в ЕКТ от 2010 г. насам.

За дългоочаквания мач от клубните турнири, феновете на ЦСКА почти не оставиха празна седалка в отворените сектори - "А" и "В". През първото полувреме те направиха и атрактивна хореография.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия днес Димитър Марашлиев.

ЦСКА започна по-активно. В 5-ата минута Антов стреля високо над вратата.

Първото чисто положение бе в актива на Рига. Енин засече от непосредствена близост центриране отляво, но Черниаускас с чудесна намеса изби в корнер.

Последва равностойна игра, с лек превес на "армейците", пред които се откри добър шанс в 20-ата минута. Жоржиньо проби отдясно и пусна успоредно на голлинията. Рубен Пинто засече от близко разстояние, но слабо и право във вратаря на гостите.

Самият Жоржиньо стреля малко по-късно от наказателното поле, но топката рикошира в защитник на госите и излезе в корнер, след който не последва нищо интересно. Тиаго и Бодуров пък стреляха от дистанция, но много неточно.

В последната минута на първото полувреме Рига пропусна нова чудесна възможност да поведе. Вусорович бе изведен на чиста позиция и стреля от движение. Черниаускас обаче отново показа класа и изби в корнер.

Само 240 секунди игра през втората част бяха необходими на ЦСКА, за да поведе. Тиаго Родригес вкара фамозен гол, пращайки топката в мрежата с мощна тупалка далеч извън наказателното поле.

След попадението ЦСКА продължи да натиска своя съперник, без обаче да успее да стигне до чисто голово положение. Гостите явно се стъписаха от инкасирания гол и така и не създадоха нищо опасно пред вратата на Черниаускас.

В 86-ата минута Джеси проби отдясно и почти от аутлинията върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Жоржиньо засече безкрайно неточно.

Събития

90+3' Край на мача Край на мача
90+1' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Кърклинш
90+1' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Вусорович
90+1' Жълт картон Жълт картон за Секулич
89' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Тонислав Йорданов
89' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Жоржиньо
86' Джеси проби отдясно и почти от аутлинията върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Жоржиньо засече безкрайно неточно
73' Неточен удар от разстояние на Чорбаджийски
71' Жълт картон Жълт картон за Едвин Джеси
57' Малинов стреля неточно от разстояние
49' Гол ГООООООООООООООЛ за ЦСКА! Фамозен гол на Тиаго Родригес, който прати топката в мрежата с мощна тупалка далеч извън наказателното поле
46' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Джеси
46' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Енрике
46' Начало на второто полувреме
45+1' Край на първото полувреме
45' Bнимание Нов фрапантен пропуск на Рига! Вусорович е изведен на чиста позиция и стреля от движение. Черниаускас обаче отново показва класа и избива в корнер
45' След центриране от корнер, Бодуров отклони с глава към Чорбаджийски, който също с глава е неточен
38' Бодуров "копира" изпълнението на Тиаго отпреди 180 секунди
35' Далечен и много неточен удар на Тиаго
26' Жоржиньо с удар от наказателното поле, топката рикошира в защитник на госите и излезе в корнер, след който не последва нищо интересно
20' Bнимание Жоржиньо проби отдясно и пусна успоредно на голлинията. Рубен Пинто засече от близко разстояние, но слабо и право във вратаря на гостите
9' Bнимание Невероятен пропуск за Рига! Енин засече от непосредствена близост центриране отляво, но Черниаускас с чудесна намеса изби в корнер
5' Антов стреля високо над вратата
1' Начало на мача
0' Жълт картон Жълт картон за Байенко, който фаулира грубо Жоржиньо
0' Минута мълчание в памет на починалия днес Димитър Марашлиев