Серина с шанс да грабне 24-а титла от Шлема

Бившата №1 в света може да изравни легендата Маргарет Корт

Серина Уилямс се класира за финала на Уимбълдън, след като победи с 6:2, 6:4 Юлия Гьоргес за 70 минути. В събота американката ще срещне Ангелик Кербер в опи4т да спечели 24-а титла от  Големия шлем.

Двете се срещнаха в мача за трофея и през 2016-а, когато победата отиде на сметката на Уилямс. Ако спечели трофея отново, бившата №1 в света ще изравни по брой титли от Шлема Маргарет Корт.

Американката направи два пробива, които ѝ осигуриха успеха в първия сет. Във втората част тя отново дръпна първа с брейк и при 5:3 сервираше за мача, но Гьоргес успя да върне пробива и остана в мача. Когато сервира за изравняване на резултата германката се скова и след нов пробив победата отиде на сметката на по-малката от сестрите Уилямс.