Кой ще е новият шампион на България?

13 юли 2018 15:17

Даниел Иванов с трета загуба в Нагоя

Българинът Даниел Иванов-Аоияма допусна поражение в шестия кръг на Големия летен турнир по сумо в японския град Нагоя.

"Маегашира 11" Аоияма загуби от "маегашира-9" Мегирю, който използва техниката "йорикири", за да избута съперника си от дохиото.

Българинът вече има баланс от 3 победи и 3 поражения. Следващият съперник на Аоияма ще е "маегашира 15" Исиура. Той е със същия актив като българина и ще е амбициран да си върне положителния баланс в турнира.

Любопитното е, че японецът е най-малкия и най-лек сумист в професионалната дивизия. Той е едва 173 см висок и тежи 116 кг. За сметка на това обаче Даниел Иванов е сред най-тежките бойци, като теглото му от 192 кг му отрежда 3-ото място в тази класация.

Едноличен лидер с пълен актив от 6 успеха е "секиваке" Митакеуми.

Един от великите шампиони Какурю, който допусна поражение в предишните си два мача, се отказа от надпреварата заради травма на десния лакът. Другият "йокодзуна" Хакухо напусна надпреварата след третия кръг заради болки в дясното коляно.

Така турнирът ще завърши без действащ велик шампион, след като третият "йокодзуна" Кисеносато въобще не започна участие в него също заради контузия.