Кой ще е новият шампион на България?

13 юли 2018 21:09

Септември завърши лагера в Разлог с победа над Хебър

Lap.bg

Отборът на Септември София завърши своята предсезонна подготовка с победа на Хебър Пазарджик.

Играчите на Николай Митов записаха 4 победи и 2 равенства, като в последната си контролна среща "септемврийци" се наложиха с 3:1 над своя съперник.

Николай Митов заложи на стартов състав - Валентин Галев, Серхио Кастанеда, Васил Добрев, Аласан Диаби, Иван Стоянов, Фабиано Алвеш, Асен Чандъров, Борис Галчев, Ишмаел Байду, Крис Гади и Георги Русев. Двата отбора изиграха хубав мач, като през първата част "септемврийци" имаха лек превес над случващото се на терена.

В 12-ата минута Борис Галчев бе близо до това да открие резултата след изпълнение на свободен удар, но топката срещна горната греда на вратата на Хебър Пазарджик.

В 30-тата минута именно капитанът на Септември София откри резултата, след като Иван Стоянов центрира отдясно, Крис Гади продължи към Галчев, а той останал в непосредствена близост до стража на Хебър, прати топката в мрежата за 1:0. На два пъти Ишмаел Байду имаше добри възможности да покачи резултата, а пропуски направи още и Крис Гади.

На полувремето в игра влезна Мирослав Будинов, който замени Георги Русев. Таранът застана на върха на атаката, а Крис Гади мина по фланга.

В 63-ата минута след хитър пас на Борис Галчев, Крис Гади излезна зад защитата на Хебър и покачи на 2:0. В 73-тата минута перфектно центриране от корнер на Борис Галчев бе засечене от Мирослав Будинов, който покачи на 3:0.

Николай Митов направи няколко промени в състава, а леко отпускане в редиците на "септемврийци" позволи на играчите в "зелено" да върнат едно попадение. Същите имаха още няколко добри възможности, като в 85-ата минута Валентин Галев спаси отсъдена дузпа.