България U20 завърши със загуба на европейското по баскет

Момичетата на Таня Гатева бяха близо до обрат, но отстъпиха на Украйна

Националният отбор на България за жени до 20 години завърши на осмо място на европейското първенство, дивизия В в Орадя, Румъния. В последния си мач момичетата на Таня Гатева се бориха до последно и бяха близо до обрат, но отстъпиха на Украйна със 72:78.

Българките имаха три победи и две загуби в груповата фаза, а в мачовете за 5/8 място претърпяха две поражения.

Украинките започнаха мача по-добре, но до края на първата част националките ни успяха да им бъдат равностойни и да завършат при резултат 19:19. Играта остана доста равностойна през втората четврът, а на почивката Украйна водеше с 41:39.

Тимът остана напред през цялата трета четвърт, като на моменти разликата стана двуцифрена, а статуквото се запази и през последния период. По-малко от две минути преди края обаче България успя да се приближи само на три точки и да си остави шанс за обрат. Украинките обаче удържаха победата в последните атаки.

Карина Константинова записа 18 точки за българките, 15 плюс 6 борби добави Янина Тодорова, а 13 – Гергана Иванова.
За победителките Кристина Карп регистрира 20 точки и 9 борби.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)