Витоша обърна Дунав за 77 секунди (ВИДЕО+СНИМКИ)

Росен Кирилов дебютира с победа, реферът изгони трима

Витоша стартира с победа новия сезон в Първа. Тимът на Росен Кирилов обърна Дунав от 0:1 до 2:1 на стадиона в Бистрица.

Гостите поведоха преди почивката, изпуснаха да вкарат втори гол, а през второто полувреме превъзходството на Витоша беше тотално.
Това беше общо пети мач между двата тима. Досега превъзходството на русенци беше тотално - четири победи и голова разлика 9-2.

Дунав привлече девет нови попълнения, които попаднаха в групата за предстоящия мач. Пет от тях започнаха титуляри.

Дебют начело на Витоша пък направи Росен Кирилов, който миналия сезон беше помощник на Костадин Ангелов.

Първата голова опасност в мача беше пред вратата на Дунав. Още във 2-ата минута удар на Амзин беше париран от вратаря Антонов. Токата попадна в Стефан Христов, който пробва да я прати в опразнената врата, но след рикошет в защитник тя излезе в корнер.

Само 120 секунди по-късно Ахмед Ахмедов отбеляза първия гол за новия сезон. Преотстъпеният от Лудогорец Светослав Ковачев финтира Радко Мутафчийски и стреля по диагонала. Вратарят на домакините Николай Георгиев изпусна топката и за Ахмедов не беше проблем да я прати в мрежата - 0:1.

След четврът част игра Дунав можеше да стигне до втори гол. Светослав Ковачев се разходи между няколко играчи на Витоша, преди да стреля от границата на наказателното поле. Купенов се хвърли на шпагат и за малко да си отбележи автогол.

В 17-ата минута Стефан Христов пусна пас в коридор към Наско Милев, но той стреля покрай вратата на Дунав.

Ковачев правеше разликата между двата тима през първото полувреме и в 28-ата минута отново създаде проблеми за съперниковата защита, но за радост на домакините ситуацията завърши без гол в тяхната врата.

Георги Купенов засече центриране от корнер в 39-ата минута, но топката срещна тялото на съперников защитник, който беше застанал на метър пред голлинията и спаси тима си от сигурно попадение.

Второто полувреме започна с натиск на Витоша и това даде резултат. Наско Милев пропусна на два пъти преди да си спечели дузпа в 61-ата минута. Той се измъкна от Ковачев, финтира и вратаря, който обаче го фаулира, а рефера посочи бялата точка. Милев застана зад топката и вкара за 1:1.

Домакините стигнаха до пълен обрат в 63-ата минута. Разписа се Стефан Христов. Георги Амзин върна топката по земя пред вратарското поле, където Христов я посрещна и не остави никакъв шанс за вратаря - 2:1.

В 80-ата минута играчите на Витоша бяха близо до трети гол. Петко Цанков центрира от ъглов удар, а Мутафчийски се извиси и стреля с глава.
Вратарят Антонов застина на голлинията и само изгледа как кълбото профуча покрай дясната му греда.

Гредата помогна на домакините в 86-ата минута при удар на Борислав Балджийски.

В добавеното време играчи на двата отбора се хванаха за гушите, а реферът Ивайло Стоянов изгони Петко Цанков и Анте Рения от Витоша, както и Красимир Станоев от Дунав.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВИТОША: 12. Николай Георгиев, 10. Георги Амзин, 11. Даниел Кутев, 18. Петко Цанков, 16. Радко Мутафчийски, 19. Анти Рениа, 17. Михаил Петров, 24. Георги Купенов, 80. Лъчезар Котев, 96. Наско Милев, 99. Стефан Христов;
Треньор Росен Кирилов

ДУНАВ:  86. Станислав Антонов, 4. Петър Патев, 14. Божидар Васев, 16. Мартин Ковачев, 5. Георги Динков, 25. Борислав Балджийски, 31. Красимир Станоев, 8. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 77. Бранимир Костадинов, 9. Ахмед Ахмедов;