УНИКАЛНО! Черно море изпусна десетина гола, но надви Ботев (Вр) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Илиан Илиев демонстрира силна игра в първия мач на "Тича", но и слабости в защита

Черно море показа, че ще е сериозен фактор в новото първенство на Първа лига и даде сериозна заявка за Топ 6 още от първия кръг. Отборът на Илиан Илиев показа отлична игра срещу Ботев (Вр), създаде повече от 10 чисти положения, но трябваше да трепери до 87-та минута за победата с 2:1

Гостите започнаха ударно  двубоя и още в първата минута създадоха положение пред вратата на „моряците”, но удар на Домовчийски срещна тяло на бранител.

В 5-ата минута Петър Атанасов вкара красив гол, давайки преднина на своя тим. Ненов организира бърза контраатака, топката бе пусната за Атанасов, който с мощен удар прати в левия страничен стълб, след което кълбото се оплете в мрежата зад Макенджиев.

Черно море опитваше да върне гола, а Ботев организираше бързи контраатаки, с които да увеличи преднината си. В 13-ата минута точно при такава контра Ненов вкара за втори път, но бе маркирана засада и попадението не бе зачетено.

В ответната атака Жоржиньо задържа добре до аутлинията, успя да пусне за Кононго, последва пас за Дани Кики и удар покрай гредата.

Ндонгала центрира добре отдясно в 26-ата, но Кононго не успя да насочи добре с глава и прати в аут.

Нови проблеми за Макенджиев можеше да има в 32-ата при удар на Ненов, но Станчев бе заел добра позиция и блокира шута.

Кононго проби отляво в 41-ата минута, опита да подаде на свой съотборник, Мариян Иванов застана на пътя на топката, но вместо да изчисти прати в собствената си врата, за радост на феновете на домакините на ст. "Тича".

Черно море намери бързо своя ритъм през второто полувреме, като Жоржиньо имаше на два пъти шанс да отбележи, но неуспешно. Първо бразилецът направи огромен пропуск в 47-ата – Ндонгала преодоля Васев и копна технично за Жоржиньо, който от 5-6 метра от целта насочи неточно с глава. Две по-късно нападателят не бе точен и след пас отляво на Витанов.

Петър Атанасов можеше да вкара втория си гол в мача, но този път Макенджиев се намеси стабилно.

В 66-ата минута Ндонгала мина като на шега между Васев и Апостолов, но стреля неточно от добра позиция.

Зехиров центрира добре за Ндонгала, той бързо пусна за Жоржиньо, но бразилецът сякаш не очакваше топката и остана на метър от кълбото. Врачани отвърнаха веднага, Хасани се подхлъзна на границата на пеналта и даде възможност на Домовчийски да стреля, ударът му с външен флац обаче не затрудни Макенджиев.

Георги Божилов, който замени през второто полувреме Дани Кики, отправи удар по земя в 73-ата, но защитник изчисти.

В 81-ата абсурдно излизане на Благой Макенджиев можеше да коства гол за домакините. Вратарят излезе извън наказателното поле, но бе изпреварен от Стоев и подаде на Атанасов. Последваха два поредни негови удара, които бяха парирани, като в първия случай Станчев изчисти от голлинията.

В 87-ата минута при центриране от корнер Митов увисна и не се намеси добре, топката се отби в гредата и попадна в Божилов, който с плътен удар с левия крак осигури успеха на своя тим - 2:1 за Черно море.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски