Славия и Берое завъртяха реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Камбуров откри в 29-ата минута, резервата Милчо Ангелов изравни (СТАТИСТИКА+КЛАСИРАНЕ)

Славия и Берое завършиха 1:1 на Националния стадион "Васил Левски" в мач от първия кръг на Първа лига.  Гостите от Стара Загора поведоха с гол на легендата Мартин Камбуров (29).

37-годишният нападател вкара с глава попадение №204 при юбилейния си мач №350 в елита. След почивката резервата Милчо Ангелов (50) изравни, а след това Галин Иванов пропусна да направи пълния обрат, след като в 74-ата минута излезе сам срещу вратаря Перниш, отразил удара му.

Димитър Бербатов изгледа мача от трибуните.

Срещата започна равностойно с положения и пред двете врати. Още в 10-ата минута домакините имаха добра възможност, но първи Георги Ангелов блокира удар на Чунчуков, а след това Георги Йомов не намери целта. Последваха два пропуска на Борислав Цонев от гостите и пак на Йомов от „белите“, за да се стигне до 29-ата минута, в която бившият футболист на Славия Иван Минчев центрира от корнер, а Мартин Камбуров засече с глава и вкара за 0:1.

Това бе 204-и гол в 350-ия мач на 37-годишния нападател в елита. Шест минути по-късно Момчил Цветанов направи невероятен пропуск, след като бе изведен от Цветелин Чунчуков и не уцели опразнената от Перниш врата. В 41-ата минута Галин Иванов намери добре Момчил Цветанов, чийто удар бе спасен от Перниш.

След почивката в 49-ата минута Меска от гостите проби по дясното крило, финтира защитник и центрира, а след удара на Борислав Цонев топката мина встрани от вратата. По-малко от минута след това влезлият като резерва на полувремето Милчо Ангелов изравни, след като бе изведен от Галин Иванов зад защитата, преодоля Стергиакис и на празна врата вкара за 1:1. Десет минути по-късно Момчил Цветанов направи трети сериозен пропуск в мача, след като получи пас от Галин Иванов и шутира над вратата.

В 74-ата минута Галин Иванов можеше да направи обрата пълен, след като получи извеждащ пас от резервата Славчо Шоколаров зад отбраната и се озова сам срещу вратаря Душан Перниш, който отрази удара му. Четири минути преди края на редовните 90 Славия имаше претенции за дузпа след удар на Славчо Шоколаров. Топката се удари в Александър Цветков, но съдията прецени, че футболистът на гостите не е играл с ръка. До края на мача не се стигна до нов гол и съперниците поделиха по точка.

Славия - Берое 1:1

0:1 Мартин Камбуров (29)

1:1 Милчо Ангелов (50)

СЪСТАВИТЕ:

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 25. Александров, 55. Христов, 23. Узунов, 33. Иванов, 35. Йомов, 19. Велковски, 38. Гамаков, 17. Цветанов, 9. Чунчуков, 10. Карабельов

БЕРОЕ: 12. Перниш, 3. Желев, 5. Бангна, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Цонев, 20. Леони, 25. Ангелов, 26. Хаджиев, 28. Бригидо, 73. Минчев

Официално: Кабаков ще свири Вечното дерби