Кой ще стане шампион на Англия?

22 юли 2018 22:39 Пламен Димитров

Мощен ЦСКА прекърши Локо (Пд) през второто полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА започна ударно новия сезон на Първа професионална лига, побеждавайки с 2:0 на „Българска армия” гостуващия Локомотив Пловдив. „Армейците” напълно заслужиха трите точки, след като диктуваха темпото на игра през целия мач, а „железничарите” имаха само епизодични атаки без да стигнат до чисто голово положение. Нестор Ел Маестро записа своя дебют начело на ЦСКА в Първа лига с победа, а новото попълнение Мауридес се отчете с гол в 52-ата минута. Първи гол с екипа на „армейците” отбеляза и Жоржиньо в 62-ата минута.

ЦСКА доминираше на „Българска армия” през първите 45 минути на срещата, но футболистите на Нестор Ел Маестро не успяха да стигнат до попадение.

В първия четвърт час топката рядко излизаше от половината на Локомотив, а в 13-ата минута „армейците” изпуснаха и най-чистото положение. Жеферсон проби отляво и центрира, Милина излезе да избие, но заедно с Мауридес не успя да играе с коженото кълбо, Жоржиньо пое отдясно, но португалецът стреля встрани от опразнената врата.

Домакините не се възползваха от нова грешка на Милина в 24-ата минута. Вратарят показа несигурност, излизайки извън наказателното поле, Жоржиньо му отне топката, но реши да мами, вместо да подаде на непокрития Мауридес, и топката му бе отнета.

При контраатака в 27-ата на Локомотив Умарбаев нахлу през центъра, опита пас за Михалевич, топката стигна след рикошети в нападателя, последва нов пас – за Карагарен, но ударът му бе блокиран.

В края на полувремето Парвиз Умарбаев отправи нелош удар от сериозна дистанция, но точността му убягна и изкара в аут.

На почивката Ел Маестро направи смяна и вкара в игра Едвин Джеси, на мястото на Жанио Бикел, и това бързо даде резултат. Още в първите секунди на второто полувреме Джеси направи добър пробив отляво, центрира за новото попълнение Мауридес, но нападателят прати от точката за дузпа в аут.

В 52-ата минута Тиаго изведе с прецизен пас Джеси, резервата извади от аутлинията за Мауридес, който насочи неспасяемо в горния десен ъгъл за 1:0.

Пет по-късно Парвиз Умарбаев можеше да върне равенството, но вратарят на ЦСКА успя да избие силния удар на таджика.

Десет минути след първия гол домакините удвоиха преднината си. Жеферсон комбинира с Джеси, след което извади за Жоржиньо и португалецът отклони точно за 2:0.

Михалевич пропусна най-чистото положение за Локомотив през второто полувреме. При подаване в пеналта Чорбаджийски остана под топката, но Михалевич отправи неточен удар от 10-ина метра.

Без повече попадения домакините затвориха мача при резултат 2:0 в своя полза и оглавиха класирането в Първа лига.

Събития

90+3' Край на мача Край на двубоя!
90' Три минути добавено време.
90' Контузия или получаване на медицинска помощ Малинов е получил контузия, но Ел Маестро няма право на нова смяна. Домакините може да доиграят двубоя с човек по-малко.
89' Смяна за състезател влизащ в игра Петър Шопов заменя Умарбаев.
89' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Локомотив, излиза Умарбаев.
88' Смяна за състезател влизащ в игра Перейра на негово място.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Жоржиньо е заменен.
88' Удар Силен удар на Жоржиньо, Милина бе на мястото си и парира.
84' Удар Неточен удар на Тиаго.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Валентин Антов на негово място.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът Мауридес е заменен.
79' Контузия или получаване на медицинска помощ Малинов и Буна се сблъскаха, излизат лекарскиет екипи.
73' Удар В ответната атака Жоржиньо бие над вратата.
72' Bнимание Михалевич пропусна от добра позиция да намали изоставането на гостите, след като Чорбаджийски остана под топката. Ударът на Михалевич бе много неточен и топката излиза в аут.
72' Жълт картон Картон за Секулич.
71' Удар Неточен удар на Мауридес с глава.
69' Удар Елитон пробва директен удар от фаул, но топката се отбива в стената и излиза в корнер.
66' Финтове на Абделхаким Буна, но Чорбаджийски избива в корнер.
62' Гол Нов гол за ЦСКА!!! Жеферсон направи двойно с Евдин Джеси, след което извади за Жоржиньо, който изпревари бранител и прати топката за втори път в мрежата на Милина!
57' Удар Пореден удар от дистанция на Умарбаев, този път само намесата на Черниаускас попречи на таджика да отбележи.
56' Отново ключова намеса на Езе, пресичайки пас на Малинов за Мауридес.
52' Гол Мауридес бележи!!! Тиаго направи страхотен пас за Едвин Джеси, който в близост до аутлинията извади за Мауридес и нападателят насочи точно с глава в горния десен ъгъл на вратата!
49' Удар Удар на Тиаго блокиран от Езе.
46' Bнимание Опасност пред вратата на Локомотив! Резервата Джеси направи добър пробив отляво и центрира за Мауридес, който от точката за дузпа шутира над вратата!
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
46' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Бикел.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна на почивката за ЦСКА, влиза Едвин Джеси.
45+2' Край на мача Край на първото полувреме.
45+2' Жълт картон Карагарен получава жълт картон.
45+1' Две минути добавено време.
45+1' Контузия или получаване на медицинска помощ Проблеми за Стивън Езе, който получава лекарска помощ.
45' Подаване на Пинто за Мауридес, топката обаче бе трудна за нападателя, който отклони в аут.
44' Центриране Пас на Чорбаджийски за Жоржиньо, Милина излиза и лови топката.
41' Удар Умарбаев пробва шут от 30-ина метра, топката профуча покрай десния страничен стълб.
38' Жоржиньо пробва на два пъти да центрира отдясно, но без успех.
36' Контузия или получаване на медицинска помощ Футболист на гостите получава лекарска помощ.
34' Засада Контраатака на ЦСКА и маркирана засада на Тиаго.
27' Удар Пробив на Умарбаев през центъра, последва опит за пас за Михалевич, топката стигна с късмет до нападателя на Локомотив, той отклони за включващия се Карагарен, който стреля в тялото на защитник.
24' Bнимание Грешка на Милина, излизайки неразчетено, Жоржиньо му отне топката, но вместо да нанесе удар или да подаде, реши да показва техника и топката му бе отнета.
21' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Парвиз Умарбаев.
21' Михалевич организира контраатака отляво, но подаването му не беше достатъчно точно.
19' Удар Умарбаев открадна топката в централната зона и опита с далечен удар да изненада Черниаускас, но топката мина над напречната греда.
17' ЦСКА се настани трайно в половината на гостите през първия четвърт час на срещата.
13' Bнимание Пропуск! Милина не успя да пресече центриране на Жеферсон отляво, топката попадна в Жоржиньо, който не успя да уцели опразнената врата!
9' Центриране Слаб пас в наказателното поле, Малинов засича с глава, но все пак гостите стигнаха до корнер.
9' Фаул в близост до пеналта на ЦСКА. Първа възможност за Локомотив.
7' Удар Центриране на Тиаго, Бодуров засече топката с глава, но не успя да насочи добре.
6' Нов корнер за ЦСКА.
5' Удар Центриране в пеналта, кълбото бе отклонено към Пинто, който стреля неточно в аут.
4' Добро центриране на Жеферсон, бранител на гостите изчисти в корнер. При последвалото ново центриране, топката отновов бе изкарана в корнер.
2' Жоржиньо напредна добре на десния фланг, но бе фаулиран от Джалилов. Пряк свободен за ЦСКА.
1' Начало на мача Начало на двубоя!