Дунав наказа Ботев (Враца) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дунав (Русе) победи у дома Ботев (Враца) с 3:1.

За успеха на "драконите" се разписаха Ахмед Ахмедов, който вкара във втори пореден мач, Божидар Васев, както и Борислав Балджийски. За врачани пък точен бе Петър Атанасов.

Срещата започна на много бавно темпо, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

Първата ситуация за гол дойде в 6-ата минута, когато Ахмедов отправи хубав изстрел с глава, но Николай Кръстев парира улови без проблеми.

В 26-ата минута падна и първото попадение. Голмайстор бе Ахмед Ахмедов, който отбеляза втори пореден гол в две срещи за "драконите". Нападателят се възползва от огромна грешка на преотстъпения от Левски вратар Николай Кръстев, както и неговия съотборник Мариян Иванов, които се разминаха с топката, оставяйки Ахмедов сам на празна врата - 1:0.

Само няколко минути по-късно Дунав получи правото да изпълни и дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Даниел Гаджев в наказателното поле. Божидар Васев застана зад топката и отбеляза - 2:0.

В 42-ата минута Михаил Милчев отправи хубав удар с глава, но той премина встрани от вратата на Дунав.

През втората част Ботев (Враца) натисна своя съперник в търсене на гол, а това си каза думата в 56-ата минута, когато Петър Атанасов се разписа с глава след хубаво центриране отдясно - 2:1.

Девет минути по-късно Дунав отбеляза нов гол. Този път се разписа Борислав Балджийски, който получи пас от Ндиайе и стреля, а Николай Кръстев не се намеси добре, пускайки нов лек гол в своята врата - 3:1.

В 70-ата минута Балджийски имаше нова възможност за гол и стреля опасно, но ударът му премина встрани от вратата на Ботев.

Петър Атанасов опита да вкара второ попадение с много силен изстрел в 81-ата минута, но топката излезе в аут.

До края врачани имаха още няколко възможности за втори гол, но не реализираха.

Така Дунав записа първа победа през новия сезон след загубата в Бистрица от първия кръг с 1:2. За Ботев (Враца) пък това бе втора поредна загуба, след като в предишния кръг те отстъпиха с 1:2 от Черно море.

В следващия кръг Ботев (Враца) е домакин на Левски, а Дунав (Русе) гостува на ЦСКА.

Дунав: 86. Антонов, 14. Васев, 16. Ковачев (к), 5. Динков, 22. Лемперов, 4. Патев, 25. Балджийски, 77. Костадинов, 98. Ковачев, 7. Ндиайе, 9. Ахмедов
Старши треньор: Малин Орачев

Ботев: 34. Кръстев, 11. Васев, 30. Домовчийски, 37. Керчев, 6. Гаджев (к), 71. Стоев, 88. Апостолов, 26. Иванов, 22. Милчев, 10. Атанасов, 94. Ненов
Старши треньор: Сашо Ангелов

Главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)